کتاب‌خوان فیدیبوک
فیدیبو نماینده قانونی انتشارات سبزان و بیش از ۵۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .

رنگ، روان‌شناسی زندگی

نسخه الکترونیک کتاب رنگ، روان‌شناسی زندگی به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است. تنها لازم است اپلیکیشن موبایل و یا نرم افزار ویندوزی رایگان فیدیبو را نصب کنید.

درباره کتاب :

رنگ عبارت است از نوری که به سطح اشیا تابیده و به چشم منعکس می‌گردد و نامی عامی برای یکی از اجزاء متشکله احساسی است که به فعالیت شبکیه چشم و نظام عصبی مربوط می‌شود.
رنگ را می‌توان پدیده‌ای شناختی دانست، اثرپذیری ما از طول موج‌های گوناگون ادراک رنگ را پدید می‌آورد.
از نظر علمی، رنگ امواجی از نور است که به کمک حس بینایی تشخیص داده می‌شود و یک شعاع نور از ارتعاش امواج مختلف طولی و عرضی تشکیل یافته است.
فیزیکدان‌ها پدیده رنگ را با توجه به ارتعاشات و نوسان‌ها مورد توجه قرار می‌دهند و از نظر آنان رنگ نوری است که دارای طول موج معین و قابل ضبط باشد.
فیزیولوژیست‌ها رنگ را تنها اثر نور بر پاره‌ای از سلول‌ها و تحریک اجزا می‌دانند..
از نظر گروهی از فیلسوفان، رنگ چیزی بیش از یک تصویر ذهنی نیست، در حالی‌که یک هنرمند و یک نقاش زندگی را در رنگ‌ها می‌بیند و دنیا را با رنگ‌ها احساس می‌کند.
روان‌شناسان به گونه‌ای متفاوت از فیزیولوژیست‌ها، فیزیکدانان، فیلسوفان و نقاشان رنگ را ارزیابی می‌کنند، آن‌ها رنگ را یک محرک یا عامل هیجان‌برانگیز محیطی می‌دانند. آنان باور دارند که اگر رنگ‌ها منطقی و هدفمند انتخاب شوند، رفتار دلخواهی را در فرد پدید خواهند آورد؛ به گونه‌ای که می‌توان با کاربرد رنگ مناسب در پیرامون اشخاص هیجانی و بیش، فعال آرامش را به آن‌ها هدیه کرد و افراد کم تحرک و بی انگیزه را نیز متحول کرد.

  • دسته بندی: روانشناسی و موفقیت
  • ناشر: انتشارات سبزان - تاریخ نشر:
  • زبان: فارسی
  • حجم فایل : 0.84 مگابایت - تعداد صفحات : ۱۳۴ صفحه
  • شابک:

دانلود کتاب رنگ، روان‌شناسی زندگی در فیدیبو

۲۶،۰۰۰+

| کتاب |

بیش از ۲۶،۰۰۰ کتاب، رمان جدید، پرطرفدار و رایگان را روی اندروید، آیفون و ویندوز دانلود و مطالعه کنید یا هدیه دهید.

۱،۵۰۰،۰۰۰+

| دانلود اپلیکیشن |

با دانلود رایگان اپلیکیشن فیدیبو روی موبایل، تبلت یا رایانه می‌‌توانید کتاب‌ها و مجلات بهترین ناشران ایرانی و بین‌المللی را قانونی بخوانید

۵۰۰+

|ناشر |

با نصب رایگان فیدیبو بر روی موبایل یا تبلت یا رایانه خود و دانلود کتاب از بهترین ناشران ایران، مطالعه را در فضای قانونی تجربه کنید.

نظرات کاربران

کتاب در مجموع اطلاعات خوبی در اختیار من گذاشت اما تاثیرات مختلف هر رنگ اولا کمی پراکنده ذکر شده بود و از طرفی، گاهی میزان‌ اطلاعات بیش از حد بود. مثلا برای فلان رنگ ۱۰ تاثیر مختلف ذکر شده بود که ۴ تا از اون تاثیرات رو برای رنگ های دیگه هم آورده بود. اینجوری آدم گیج میشه. بعضی از مطالب بدون منبع بود و اونایی که منبع داشتن از توی حدود ۲۰ تا کتاب جمع آوری شده بودن. یعنی به مقالات جدید علمی رجوع نشده بود. ولی بازم میگم. در مجموع به دردبخور بود.
در 6 روز پیش توسط lac...zad
سال انتشارش چ سالیه؟
در 8 ماه پیش توسط hedi mortazavi
اگر این کتاب رو پسندیدید "روانشناسی رنگها" ماکس لوشر رو هم مفید خواهید یافت
در 12 ماه پیش توسط P D
سلام. واقعا عالی است. محمد توکلی
در 3 سال پیش توسط mta...147