۱,۰۰۰ تومان
1.50 $

درباره کتاب

امروز در مورد معجزۀ­ انضباط فردی صحبت خواهیم کرد. مدتی پیش ناشری با من تماس گرفت؛ از قرار معلوم او و چند ناشر دیگر با هم جلسه­ای داشتند و در مورد کتاب‌هایی که می­خواستند به چاپ برسانند صحبت می­کرده­اند و یکی از آنان گفته است: «بازار خوبی برای کتابی در باب انضباط فردی وجود دارد، چرا که تا به حال کسی این­چنین کتابی ننوشته است». بعد با خود گفته­اند خوب، حال این کتاب را چه کسی باید بنویسد؟ و دیگری گفته است: «چرا برایان این کتاب را ننویسد؟» این شد که با من تماس گرفتند و گفتند: «به نظر ما، شما بهترین نمونۀ انضباط فردی هستید و بدین جهت، مایلیم کتابی در این مورد برای ما بنویسید». من هم گفتم: «بسیار خوب، در این مورد اطلاعات زیادی دارم. ممنون از این­که این افتخار را نصیب من کردید» و قطع کردم؛ اما همین­که گوشی را گذاشتم، شدیداً احساس گناه کردم؛ چون شخصاً فکر نمی‌کنم که آدم خیلی منضبطی باشم، اما کمی که با خودم فکر کردم، دیدم تمام انسان­های منضبط این­چنین حسی دارند.
در واقع لازمۀ منضبط بودن همین است: هر چه منضبط­تر، منظم­تر و هدف­دارتر باشید حس خواهید کرد که می­توانید بهتر از این هم عمل کنید؛ بنابراین شمایی که امروز این کتاب را می­خوانید احتمالاً بیش از عموم مردم منضبط هستید؛ شاید خیلی بیش­تر، اما با خود می­گویید: «خدایا، من می­توانم بهتر از این هم باشم».
در زمانی که این کتاب را می­خوانید، من شما را راهنمایی خواهم کرد تا بتوانید بهتر و بسیار منضبط­تر از الآن باشید. این کتاب مجموعه­ای است از بهترین و کلیدی­ترین ایده­هایم که برایتان شرح خواهم داد. بیایید با داستان من شروع کنیم:
همان­طور که می­دانید من کارم را از پایین­ترین درجات شروع و به تدریج پیشرفت کردم و فهمیدم که هیچ قابلیت خاصی ندارم؛ مگر قدرت این­که سخت کار کنم و به سخت کار کردن ادامه دهم. بعدها فهمیدم همین قدرت، عامل اصلی موفقیت بیش­تر انسان­هاست. وقتی با انسان­های موفق سرتاسر دنیا صحبت می­کردم، آنها می­گفتند: «رمز موفقیت من سخت­کوشی من است، ناامید نمی‌شدم. همین­طور به سخت­کوشیم ادامه می­دادم و اصرار داشتم که از لحاظ فردی، انسان منضبطی باشم».

نظرات کاربران

انضباط فردی، تمرکز، سخت کوشی و لیست طولانی کلیدهای موفقیت، شرط لازم برای موفقیت هستند نه کافی. موفقیت معادله ای با هزاران مجهول است که علم بشری قادر به حل آن نیست و نمیتواند فرمول دقیقی برای آن بسازد و در این موقع پای تخیل و شاید توهم به ماجرا کشیده میشود. راز موفقیت از زبان یک فرد موفق خلاصه ای از ویژگیهای مثبتی است که آن فرد معتقد به داشتن آن است. بعبارت دیگر آنها معتقدند که لیاقت موفق بودن را دارند و خود را عامل اصلی داستان میدانند. در حالیکه این اوج قدرنشناسی بشر نسبت به خالقش است که بعد از رسیدن به نقطه اوج شروع به انکار خالق و قهرمان جلوه دادن خود میکند. بله، بسیارند انسانهای سخت کوش، منضبط، باهوش و کاملا مثبت که هرگز به نقطه اوج نمیرسند. فرد موفق از انکار خالقش لذت می برد و غرور تمام وجودش را فرا می گیرد و شروع به داستان سرایی و تعریف از خود می نماید. در حالی که عمدا میخواهد فراموش کند که همین خالق این معادله هزار مجهولی را برای او حل نموده است. میخواهد فراموش کند زمانی را که در حسرت موفقیت بود و التماس خدایش را برای رسیدن به آن میکرد.
در 5 روز پیش توسط kha...lst
کتاب خوبی بود مجموعا.نکته ی مثبتش حجم کمشه.من یهو همشو باهم خوندم.بعضی جاها تند ری کرده.مثلا در شدت کار کردن.که بنظر من اگر آدم انقد کار کنه افسردگی میگیره.ولی به طور کلی عالی بود.مخصوصا نقل قول هاش از آدم های معروف
در 6 روز پیش توسط nas...r74
کتاب مختصر و بسیار مفیدی است و بنظرم ارزش چندبار خواندن را دارد.
در 2 هفته پیش توسط beh...i77
معمولا کتاب های آقای برایان تریسی انگیزشی هستند و فرد رو ، به جلو حرکت میده و همین طور یکسری راهنمایی ها هم می کنه تا عملکرد بهتری داشته باشیم این کتاب را به تمام دوستان پیشنهاد می کنم
در 2 هفته پیش توسط علیرضا باقری
سلام، واقعا زیبا و بی نظیره، سپاسگزارم از لطف و محبت شما
در 2 هفته پیش توسط kma...125