کتاب‌خوان فیدیبوک
فیدیبو نماینده قانونی انتشارات مجید و بیش از ۵۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .

فوايد گياهخواری

نسخه الکترونیک کتاب فوايد گياهخواری به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است. تنها لازم است اپلیکیشن موبایل و یا نرم افزار ویندوزی رایگان فیدیبو را نصب کنید.

درباره کتاب :

مابین احتیاجاتی که انسان را پیوسته در فشار گذاشته، از همه سخت‌تر و از همه وسیع‌تر احتیاج خوردن است. این احتیاج وابسته به زندگانی می‌باشد؛ چه برای مرمت قوایی که به‌مصرف می‌رسانیم ناگزیریم به‌وسیله خوراک، قوای دیگری جانشین آن بنماییم تا بدن به تحلیل نرود. زندگی شبیه است به یک آتشکده که باید مرتب مواد مشتعله به آن برسد تا خاموش نگردد.
گرسنگی، فرمانده غداری می‌باشد که بیدادگری آن دمی ما را آسوده نمی‌گذارد. باید خورد برای زندگانی! امروز بخوریم، فردا بخوریم، همیشه بخوریم. یک میل کور و درنده، یک احتیاج گنگ و ضروری ما را به این کار وادار می‌نماید. تمام حواس و اراده حیوانات را نیز همین احتیاج به خود جلب کرده و اغلب آدمیان وحشی به‌جز خوردن، لذت و خوشبختی دیگری را سراغ ندارند. مردمان متمدن اگرچه ادعای افکار عالیه می‌کنند ولیکن مساله خوردن و نوشیدن پیوسته فکر آنها را به خود مشغول نموده است؛ همه اعضای بدن غلام شکم می‌باشند و برای جستجوی خوراک به‌کار می‌روند: حواس ظاهری کمک به راهنمایی در این تکاپو می‌نماید و اعمال روحیه برای به‌چنگ‌آوردن و تشخیص خوبی و بدی خوراکها به‌کار می‌رود. این میل غریزی در حیوانات خیلی عمیق و موشکاف است. هر کدام از آنها خوراکی را که بر طبق ساختمان و احتیاجات بدنشان است به‌خوبی تمیز داده و همان را می‌خورند؛ ولیکن از این قانون جانوری که سرپیچی می‌کند آدمیزاد می‌باشد و گویا این حس در انسان متمدن وجود ندارد؛ زیرا که دیده می‌شود هر گروهی از گله آدمیزاد، خوراکی را برگزیده که اغلب متضاد دیگری است و از روی یک مدرک معینی پیروی نشده و همین نشان می‌دهد که انسان مانند سایر جانوران نمی‌تواند به خوراک خودش اعتماد داشته باشد.

  • دسته بندی: سلامت
  • ناشر: انتشارات مجید - تاریخ نشر:
  • زبان: فارسی
  • حجم فایل : 0.66 مگابایت - تعداد صفحات : ۱۱۹ صفحه
  • شابک:

دانلود کتاب فوايد گياهخواری در فیدیبو

۲۵،۰۰۰+

| کتاب |

بیش از ۲۵،۰۰۰ کتاب، رمان جدید، پرطرفدار و رایگان را روی اندروید، آیفون و ویندوز دانلود و مطالعه کنید یا هدیه دهید.

۱،۵۰۰،۰۰۰+

| دانلود اپلیکیشن |

با دانلود رایگان اپلیکیشن فیدیبو روی موبایل، تبلت یا رایانه می‌‌توانید کتاب‌ها و مجلات بهترین ناشران ایرانی و بین‌المللی را قانونی بخوانید

۴۰۰+

|ناشر |

با نصب رایگان فیدیبو بر روی موبایل یا تبلت یا رایانه خود و دانلود کتاب از بهترین ناشران ایران، مطالعه را در فضای قانونی تجربه کنید.

نظرات کاربران

سلام دوستان...لطفا اگه امکانش هست لطف کنید و منابع دیگه برای مطالعه در زمینه گیاهخواری معرفی کنید بهم در پاسخ به این پست .
در 5 ماه پیش توسط eli sohrabi
این کتاب که بصورت رایگان تو کل سایتها ریخته ،حق تکثیرشم که بعلت اینکه سی سال از مرگ نگارنده گذشته نیاز نیست رعایت شه ...جالبه قیمتشم بالاس....///// . پاسخ فیدیبو: با سلام و احترام حق نشر در طی اصلاحیه در مجلس در خصوص حمایت از حقوق پدیدآورندگان اثر ۵۰ سال سال شده است . با مهر
در 2 سال پیش توسط مجتبی نیک نام
این کتاب یکی از بهترین منابع ضد گوشتخواری هست
در 3 سال پیش توسط Moh...ein
تنفر هرچه بیشتر از گوشت خواری
در 3 سال پیش توسط Mar...iye
کتابی خوب و کمابیش نامنظم بود و طبع پرشور صادق هدایت، باعث شده بود که خیلی جاها عنان قلم رو از دست بده و یه مطلب ساده رو، به قدر پنج صفحه بسط بده، یا یه حرف رو، چند جا تکرار کنه، با طول و تفصیل.بخش دوم اما مطالب بسیار جالبی داره. از مقایسه ی ساختمان گوارش انسان و گوشتخواران نتیجه میگیره انسان گوشتخوار نیست. ولی برای مطالبش خیلی کم منبع و مستندی ذکر میکنه و این ایراد بزرگشه.بعضی از تفاوت هایی که با گوشتخواران ذکر میکنه، از اونجایی که ربطی به دستگاه گوارش نداره (مثلاً این که چشم انسان شب بین نیست، یا آب رو با زبان نمی خوره) به درد استدلالش نمی خوره. اما دلایلی که در باره ی ساختار دندان ها و مخصوصاً ساختمان معده و روده میاره، کاملاً برای اثبات حرفش کافیه.بخش سوم با توضیح موادی که بدن نیاز داره، میگه که تمام این مواد از طریق حبوبات و میوه ها قابل دستیابیه. در نتیجه بهترین جایگزین برای گوشت ها، حبوبات و میوه ها هستن.این دو بخش، بهترین و علمی ترین قسمت های کتاب بودن. باقی کتاب، یا تکرار حرف های همین دو بخش بود، یا پر از جملات احساسی و پرشور و خطابی (به شیوه ی معهود صادق هدایت).
در 3 سال پیش توسط Mah...i