۳,۲۰۰ تومان
2.60 $

مسخ

درباره کتاب

هدایت درمیان نویسندگان خارجی که به ترجمه برخی از آثار آنها همت گماشت، بیشتر از همه به کافکا علاقه دارد؛ زیرا او را در افکار و اعتقادات بسیار به خود نزدیک می‌بیند. ازجمله کارهای کافکا که هدایت به آن بسیار علاقه‌مند بود، مسخ است.
مسخ سرگذشت انسانی است که تا وقتی می‌توانست فردی مثمرثمر برای خانواده باشد و در رفع احتیاجات خانواده کوشش می‌کرد، برای آن عزیز بود و دوست‌داشتنی؛ اما وقتی از کار می‌افتد و دیگر قادر نیست تا مایحتاج خانواده را تأمین کند نه‌تنها دوست‌داشتنی نیست؛ بلکه به مرور موجودی بی‌مصرف و حتی مضرّ و مورد تنفر خانواده می‌شود تا جایی که حتی زنده‌بودنش برای اعضای خانواده ملال‌انگیز است. ابتدا به حال او دل می‌سوزانند و می‌خواهند درباره گذشته او مراتب حق‌شناسی به‌جا آورند؛ اما وقتی ضبط و ربط‌کردنش از حد می‌گذرد، هرکس می‌خواهد از شرش خلاص شود.
این خانواده سمبل جامعه‌ای است که نسبت به افراد ضعیف و ناتوان بی‌رحم است و آنها را مضرّ و مخل آسایش و امنیت جامعه می‌داند؛ هرچند که اگر چنین شخصی قدرتی داشته باشد و یا همین اجتماع فرصت انجام کاری را از او دریغ نمی‌کردند، شاید منشأ کارهای عظیمی باشد.
مسخ سرگذشت انسانی است که جامعه او را از خود طرد می‌کند و او به گوشه انزوا و تاریکی تنهایی خود پناه می‌برد و بدون آنکه کاری به دیگران داشته باشد؛ این دیگران هستند که حتی وجود بی‌آزار او را نمی‌توانند تحمل کنند تا جایی که آرزوی مرگ به او روی می‌آورد و خود نیز به مرگ خود خشنود می‌شود.

نظرات کاربران

از خرید و مطالعه این کتاب خرسندم؛ حتما امتحان کنید!
در 4 هفته پیش توسط امیرمحمّد مهدوی
بعد از خوندنش زندگیم به دو قسمت قبل از مسخ و بعد از مسخ تبدیل شد.
در 1 ماه پیش توسط محمدرضا عالی زاده
کتابی عالی ، من کتاب فیزیکی اش را دارم و امروزه قیمتش بسیار بالاتر از قیمت تمام شده در این سایت است . میشه گفت دوستان با خریدش در این سایت ، دارند به صورت رایگان یکی از کتابهای بسیار زیبا را میخوانند . من سه بار خواندمش و هر بار در همان خطوط نخستین ، با آن سفر کرده ام .
در 2 ماه پیش توسط Moh...dar
یه کتاب عالی ... دیدگاه و طرز فکر و بیان کافکا فوق العادس واقعا جز خوندنی های قبل از مرگه...
در 3 ماه پیش توسط vida omrani
بد نبود اگه ما ها هم به شکل حشره یا حتی بدتر ازاون در میومدیم یروز و میفهمیدیم ادمای دور و برمون نه صرفا به خاطر خودمون بلکه بخاطر موقعیتامونه که به ما احترام میذارند و به ظاهر زندگی خوبی با ما دارند ... چقدر ادما میتونند بی رحم باشند و نفهمند که درست روز مرگ پسرشون به فکر ازدواج دخترشون باشن ..
در 8 ماه پیش توسط ham...i49