فیدیبو نماینده قانونی انتشارات مجید و بیش از ۴۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .

مسخ

نسخه الکترونیک کتاب مسخ به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است. تنها کافیست اپلیکیشن موبایل و یا نرم افزار ویندوزی رایگان فیدیبو را نصب کنید.

درباره کتاب :

هدایت درمیان نویسندگان خارجی که به ترجمه برخی از آثار آنها همت گماشت، بیشتر از همه به کافکا علاقه دارد؛ زیرا او را در افکار و اعتقادات بسیار به خود نزدیک می‌بیند. ازجمله کارهای کافکا که هدایت به آن بسیار علاقه‌مند بود، مسخ است.
مسخ سرگذشت انسانی است که تا وقتی می‌توانست فردی مثمرثمر برای خانواده باشد و در رفع احتیاجات خانواده کوشش می‌کرد، برای آن عزیز بود و دوست‌داشتنی؛ اما وقتی از کار می‌افتد و دیگر قادر نیست تا مایحتاج خانواده را تأمین کند نه‌تنها دوست‌داشتنی نیست؛ بلکه به مرور موجودی بی‌مصرف و حتی مضرّ و مورد تنفر خانواده می‌شود تا جایی که حتی زنده‌بودنش برای اعضای خانواده ملال‌انگیز است. ابتدا به حال او دل می‌سوزانند و می‌خواهند درباره گذشته او مراتب حق‌شناسی به‌جا آورند؛ اما وقتی ضبط و ربط‌کردنش از حد می‌گذرد، هرکس می‌خواهد از شرش خلاص شود.
این خانواده سمبل جامعه‌ای است که نسبت به افراد ضعیف و ناتوان بی‌رحم است و آنها را مضرّ و مخل آسایش و امنیت جامعه می‌داند؛ هرچند که اگر چنین شخصی قدرتی داشته باشد و یا همین اجتماع فرصت انجام کاری را از او دریغ نمی‌کردند، شاید منشأ کارهای عظیمی باشد.
مسخ سرگذشت انسانی است که جامعه او را از خود طرد می‌کند و او به گوشه انزوا و تاریکی تنهایی خود پناه می‌برد و بدون آنکه کاری به دیگران داشته باشد؛ این دیگران هستند که حتی وجود بی‌آزار او را نمی‌توانند تحمل کنند تا جایی که آرزوی مرگ به او روی می‌آورد و خود نیز به مرگ خود خشنود می‌شود.

دانلود کتاب مسخ در فیدیبو

۲۳۰۰۰+

| کتاب |

بیش از ۲۳۰۰۰ کتاب، رمان جدید، پرطرفدار و رایگان را روی اندروید، آیفون و ویندوز دانلود و مطالعه کنید یا هدیه دهید.

۱،۵۰۰،۰۰۰+

| دانلود اپلیکیشن |

با دانلود رایگان اپلیکیشن فیدیبو روی موبایل، تبلت یا رایانه می‌‌توانید کتاب‌ها و مجلات بهترین ناشران ایرانی و بین‌المللی را قانونی بخوانید

۴۰۰+

|ناشر |

با نصب رایگان فیدیبو بر روی موبایل یا تبلت یا رایانه خود و دانلود کتاب از بهترین ناشران ایران، مطالعه را در فضای قانونی تجربه کنید.

نظرات کاربران

ترجمه ی خوبی نیست.بعلاوه اینکه جدای از لکنتهای ترجمه،ادبیا صادق هدایت هم متناسب با لحن عامیانه ی زمان خودش بوده و برای این زمان مقداری سنگینه.ترجمه های دیگه رو توصیه میکنم
در 3 هفته پیش توسط Mehdi Razavi
خیلی خوب بود...هدف از داستان این بود که بگه اگر مخالف حرف مردم باشی اون ها تورو از خودشون دور میکنند
در 2 ماه پیش توسط مهسا
داستانایی که ناراحت میکنن خوبن باعث میشن آدم متوجه یه چیزی داخل خودش بشه
در 2 ماه پیش توسط k_p...ary
بنظرم مسخ رمانی تامل بر نگیزه و نباید سطحی دیدش . واقعیات تلخ اجتماعی بشر رو میگه که دچار گرفناری های مادی شدن . سراسر داستان نویسنده مدام و به انحا و اشکال مختلف این رو میگه. کافکا ابتدا یک فیلسوفه بعد یک ادیب و هنرمند . گرچه ترجمه خوبی نداره اما با این حال میشه فضای رمان رو درک کرد و فهمید که میخواد چی بگه . بعد از خوندنش علاقم به این اثر بیشتر شد .
در 3 ماه پیش توسط قاسم حضرتی
رمان مسخ جالب بود و تخیل و تفسیر نویسنده در زمان نگارشش تا الان که این رمان رو خوندم جالب بود.
در 3 ماه پیش توسط far...361