در صورتی که از فیدیبو کد هدیه دریافت کرده‌اید، اینجا را کلیک کنید.

۱,۰۰۰ تومان
1.50 $

درباره کتاب

کتاب «هفده انگلیسی مسموم» نوشته گابریل گارسیا مارکز (۲۰۱۴-۱۹۲۷) نویسنده، روزنامه‌نگار و فعال سیاسی کلمبیایی است.
مارکز که در بین مردمان کشورهای آمریکای لاتین به لقب «گابو» مشهور است، توانست در سال ۱۹۸۲ جایزه نوبل ادبیات را به دست آورد.
نام مارکز با سبک رئالیسم جادویی گره‌خورده است. توصیفات به‌یادماندنی و جزئی پردازانه او در کنار خصلت داستان‌گویی‌اش توانسته است، او را به یکی پرمخاطب‌ترین و شناخته‌شده‌ترین نویسندگان معاصر در جهان تبدیل کند.
کتاب «هفده انگلیسی مسموم» حاوی سه داستان کوتاه از اوست که توسط مهسا ملک‌ مرزبان به فارسی ترجمه شده است.
در بخشی از کتاب «هفده انگلیسی» مسموم می‌خوانیم:
« بعدازظهر یک روز بارانی بهار، اتومبیل کرایه‌ی ماریا دلالوز سروانتس که تنها به بارسلون برمی‌گشت، در بیابان مونه گروس خراب شد. ماریا بیست و هفت ساله، اهل مکزیک و زیبا بود. او چند سال پیش به خاطر بازی در تماشاخانه به شهرت رسیده بود و با یک شعبده باز کاباره ازدواج کرده بود ماریا قرار بود بعد از دیدن چند نفر از بستگانش در ساراگوسا، اوایل شب دوباره پیش شوهرش برگردد. یک ساعت تمام وحشت‌زده به اتومبیل‌ها و کامیون‌ها علامت داد، ولی آن‌ها در آن توفان به سرعت از کنارش گذشتند. تا اینکه در نهایت راننده‌ی یک اتوبوس فکسنی دلش برای او سوخت، اما اتمام حجت کرد که خیلی دور نمی‌رود».
به‌جز این کتاب تمامی دیگر آثار مارکز نیز به فارسی ترجمه و منتشر شده‌اند، که از جمله میتوان به؛ «صدسال تنهایی» با ترجمه بهمن فرزانه اشاره کرد، همچنین دیگر کتاب‌های این نویسنده شامل کتابهایی چون، «عشق سال‌های وبا»، «پاییز پدرسالار»، «ساعت شوم»، «گزارش یک مرگ»، «سرگذشت یک غریق» هستند.

نظرات کاربران

سطح ترجمه متوسط بود. بعضا برخی نام های جشن ها، محل ها و یا برخی توصیفات، نا مانوس و نا مفهوم بود، نیازمند توضیحات جانبی (توسط مترجم) است. ازبین داستان های کتاب، من فقط داستان "فقط آمدم تلفن بزنم" رو پسندیدم. جالب بود. طرف وسط راه مونده بود... با یه اتوبوس رفت به یه بیمارستان روانی!! موندگار شد!!!! کنایه ای از بی ثباتی محض این زندگیست..
در 7 ماه پیش توسط محمد آریان
جالب نبود ترجمه هم ضعیف بود
در 9 ماه پیش توسط حسین احمدی
اصلا جالب نبود و خوشم نیومد پیشنهاد میکنم نخونید
در 9 ماه پیش توسط سُبْحٰانْ
کتاب جالبی بود. شیوه پرداختن به داستانها و افراد، عمیق بود. لذت بردم.
در 12 ماه پیش توسط a.a...ani
کتاب عجیبی بود ....انگار با ما نبود!!
در 1 سال پیش توسط اکرم بانو