در صورتی که از فیدیبو کد هدیه دریافت کرده‌اید، اینجا را کلیک کنید.

۲,۴۰۰ تومان
2.20 $

درباره کتاب

کتاب «اجازه می‌فرمایید،‌ خواب شما را ببینم»‌ نوشته محمد صالح‌علاء( -۱۳۳۱)، ‌نویسنده،‌ برنامه‌ساز تلویزیونی،‌ شاعر و ترانه‌سرا است.
این کتاب با حال و هوای خاصی در قالب دو روایت و پنج داستان نوشته شده است. روایتهای این کتاب زبانی نغز و شاعرانه دارند و اندکی طنز در زیرمتن‌شان وجود دارد. نویسنده سعی دارد تا با خلق قالبی نو با مخاطبانش ارتباط برقرار کند.
تک تک جملات و ترکیب‌های استفاده شده در این کتاب نشان از خلق و خوی شاعرانه صالح اعلا دارد. جملاتی که تا مدتها فراموش نخواهند شد.
در بخشی از این کتاب می‌خوانیم:
«پنج شنبه ۱۴ اسفند، ساعت ۱۱ صبح من عاشق شدم. هوا ابری بود و همه باران‎های عالم سر من می‎ریخت. گفتن از آن روزی که عاشق شدم چه خوب است. مثل اینکه روی زخمی را بخارانی، نه بیشتر. عشق مثل دامنی گر گرفته است، به هر طرف که می‎دوی شعله‎ورتر می‎گردی.
چیزی به ظهر نمانده بود، تا ده شمردم و عاشق شدم، عا‎لم توفانی شد... پنجره را باز کردم و ناگهان عاشق شدم.
پدر و مادرم هم بیدار بودند، چنان که گفتگوی ایشان را می‎شنیدم، گفتگوی والدینم مناجات بود. پدرم می‎فرمودند: «خانم! پسرمان به سلامتی عاشق شده است» و مادرم آهسته آهسته به نجوا می‎گفتند: «اسپند دود می‎کنم، عشق در خانه ما شگون دارد.»
بعد سر می‎چرخانیدند رو به آسمان و می‎گفتند: «خدایا! بار الها! همه بچه‎های این سرزمین عاشق باشند. صدقه سر آنها، بچه‎های من هم عاشق باشند».

نظرات کاربران

کتاب خیلی خوبی بود. قلم متفاوت و منحصر بفرد آقای صالح علاء خوندن این کتاب رو دلنشین تر کرده. به همه ی کتاب دوستان توصیه ش میکنم
در 23 ساعت پیش توسط had...215
داستان چهارم ( پشت پلک تر پاییز) ازبین ۷ تا داستان این کتاب رو دوست داشتم.
در 3 هفته پیش توسط Sha...r23
بسیار عالی
در 3 هفته پیش توسط N Tajik
قشنگ نیست اصلا . توهمات نویسنده اس??
در 1 ماه پیش توسط sara ir
بی نظیره مخصوصا قصه اول کتاب. استاد صاح اعلا واقعا قلم جادویی و روح نوازی دارن که به شدت خواننده را سر ذوق میاره. خدا حفظشون کنه. خواندن این کتاب رو از دست ندین...
در 1 ماه پیش توسط محمد