کتاب‌خوان فیدیبوک
فیدیبو نماینده قانونی انتشارات سبزان و بیش از ۵۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .

کوروش بزرگ (هنر رهبری و جنگ)

نسخه الکترونیک کتاب کوروش بزرگ (هنر رهبری و جنگ) به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است. تنها لازم است اپلیکیشن موبایل و یا نرم افزار ویندوزی رایگان فیدیبو را نصب کنید.

درباره کتاب :

کورش بزرگ یا «ذوالقرنین»، بزرگ‌پادشاه ایرانیان به نوعی بنیان‌گذار ایران بزرگ در بیش از دو هزار و پانصد سال پیش بود.
موضوع کتاب حاضر به مدیریت و رهبری کوروش کبیر در جنگ، اختصاص دارد. وی رهبری یگانه بود. هوش و ذکاوتش در پیش‌برد و اداره‌ی جنگ و کشورداری، او را در زمره‌ی رهبران برتر تاریخ قرار داد در این باز روایی، ضمن شرح جنگ‌ها و فتوحات نظامی کوروش، استراتژی‌ها و تاکتیک‌های نظامی او به زبان ساده بیان می‌شود. بی‌شک، توجه کوروش به یکتاپرستی، ستایش و پرستش پروردگار از مهم‌ترین عوامل موفقیت او به حساب می‌آیند.

  • دسته بندی: تاریخ ، مدیریت
  • ناشر: انتشارات سبزان - تاریخ نشر:
  • زبان: فارسی
  • حجم فایل : 1.47 مگابایت - تعداد صفحات : ۲۱۶ صفحه
  • شابک:

دانلود کتاب کوروش بزرگ (هنر رهبری و جنگ) در فیدیبو

۲۵،۰۰۰+

| کتاب |

بیش از ۲۵،۰۰۰ کتاب، رمان جدید، پرطرفدار و رایگان را روی اندروید، آیفون و ویندوز دانلود و مطالعه کنید یا هدیه دهید.

۱،۵۰۰،۰۰۰+

| دانلود اپلیکیشن |

با دانلود رایگان اپلیکیشن فیدیبو روی موبایل، تبلت یا رایانه می‌‌توانید کتاب‌ها و مجلات بهترین ناشران ایرانی و بین‌المللی را قانونی بخوانید

۵۰۰+

|ناشر |

با نصب رایگان فیدیبو بر روی موبایل یا تبلت یا رایانه خود و دانلود کتاب از بهترین ناشران ایران، مطالعه را در فضای قانونی تجربه کنید.

نظرات کاربران

ما نماینده سه فرهنگ هستیم: فرهنگ غربی فرهنگ ایرانی و فرهنگ اسلامی و باید تلاش کنیم یک بالانس و توازنی بین این سه فرهنگ ایجاد کنیم . هر گونه تلاش برای نابود کردن یکی از این سه فرهنگ نتیجه کاملا عکس و خطرناکی داره
در 3 ماه پیش توسط علی جلیلیان
این همه بحث درباره شخصیتی چون کوروش و افراط و تفریط، موجب تعجب است و حیرت. ایرانیان به تبع حاکمانشان در نزاعی سخت حتی درباره موضوعات بدیهی و قابل اثبات، گرفتار شده اند. اول اینکه دلیل عده ایی از کسانی که در ایران زندگی می کنند و هویت ایرانی در شناسنامه دارند اما در پی حتی کتمان موجودیت کوروش هستند، بیشتر بر می گردد به اینکه کوروش شخصیتی است محبوب یهود به طوریکه از قدیسان یهود است و در اسرائیل خیابان به نامش نامیده اند. در سوی مقابل عده ایی او را معصوم و بی خطا و حتی چهره الهه گونه از او تصور می کنند.موجودیت کوروش اظهر من الشمس است. نفی موجودیتش فقط از دگم اندیشان بر می آید و کسانی که از تعصب چشم عقل را کور کرده اند. استوانه منشور حقوق بشر کوروش که در بابل یافت شده و موجود است قابل نفی نیست.حجم عظیمی از نوشته ها در کتب یهود و یونانیان که مورخان باستان بوده اند و دشمن ایرانیان قابل انکار نیست. ایرانیان باستان تاریخ نگار نبوده اند. و دلایل متقن بسیاری از جمله کتیبه های به جا مانده از کاخهای پاسارگاد و مقبره اش. ذوالقرنین بودن کوروش که بسیاری از مفسرین قرآن حتی علامه طباطبایی هم گمان بر ذوالقرنین بودن کوروش دارد کما اینکه به جزم کسی او را ذوالقرنین نخوانده اما بسیاری از کارهایی که در قرآن ذکر شده در تاریخ به نام او ذکر شده. در تورات در کتاب دانیال از او به نام لوقراناییم یاد شده است. با این احوال کوروش پادشاهی بود که در پی کشورگشایی و جنگها موجب قتل و کشته شدن انسانهای بسیاری شد و این جنگها برای اشاعه دین خاصی نبوده و ملت های مغلوب تا وقتی مالیات می دادند در مذهب و پرستش آزاد بودند. جنگهای کوروش موجب از بین رفتن تمدنهای مهمی مانند فنیقی ها مبدع پول، شد. شاه فنیقی ها کرزوس، سالها در قفس در رکابش یه سفر می برد. و در اخر چون می خواست قوم بیابانگرد ماساگت را به زیر فرمان اورد و حاکمشان که زنی بود را به زنی گیرذ در جنگ کشته شد. خیلی پیچیده نیست. البته روش و منش او از زمانش جلوتر بود که مفصل است.دلیل فراموشی کوروش و کلا هخامنشیان و حتی داریوش بزرگ، فتح ایران توسط اسکندر گجستک بود که دو قرن ایرانیان قوم مغلوب بودند و حتی زبان و فرهنگ هلنی بر ایران مسلط شد و خاطره و زبان و خط هخامنشیان فراموش شد طوریکه در زمان ساسانیان خط میخی تخت جمشید برای ایرانیان قابل خواندن و فهم نبود. خیلی خلاصه نوشتم. دوستان نزاع بیهوده و بی منطق نکنید. کوروش موجودیت تاریخی دارد اما قدیس و فرشته هم نبوده.
در 3 ماه پیش توسط persian.gentleman
کوروش و ذوالقرنین بودنش کاملا اثبات شده. حتی علامه طباطبایی هم نظرش مثبته. شما ک میگی افسانه اس. اول برو چند تا کتاب تاریخی بخون یه سفر شیراز برو فرانسه هم رفتی موزه لوور هم برو بعد بیا بگو که افسانه هست یا نه... متاسفانه عربها اسلام و قرآن رو وسیله قرار دادند و فرهنگ جاهلیت خودشونو از این طریق نشر دادن. جاهلیت عربها تو تاریخ ثبت شده اینو ک دیگه خود شما عرب پرستها هم بهش اعتراف کردین. واقعا باید تاسف خورد به حال ملتی ک تاریخ خودشو فراموش کرده . یادمون باشه نباید بخاطر قرآن و پیامر و امامها تاریخ کشور خودمونو فراموش و زیر سوال ببیریم. هر کشوری برای خودش تاریخی داره و برای خودش محترمه. قرآن و ائمه هم محترمند. ولی نباید بگزاریم فرهنگ عرب فرهنگ و تاربخ ایران را نابود کنه. از روی قرض نظر ندیم. افرادی ک در مورد کورش کتاب نوشتن ایرانی نبودند بلکه یونانی بودند یادمون باشه یونانیها با ایران دشمن بودند . اما چی باعث شده ک در مورد کورش و هخامنش اینقد خوب بنویسند؟؟ از خودمون بپرسیم.
در 5 ماه پیش توسط as_...i63
کتاب فوق العاده ای بود. ممنون فیدیبو. اینکه کتاب از زبان خود کوروش گفته شده جالب بود ولی نمیدونم شاید بهتر بود یک راوی اون رو بیان میکرد. البته این نظر منه.
در 8 ماه پیش توسط saeed shakib
بنظر میرسه عده ای معلول ذهنی بسته جهالت و وقاحت خود رو قبلا تمام کردن و در طرح ویژه بسته جدیدی دریافت کردن که بتونن باهاش بطور پیوسته و مداوم اراجیف جدیدی جعل کنن..پیشتر به مقام شاهی کوروش بسنده میکردن حالا حتی مقام دروغین پیامبری هم قانعشون نمیکنه و نعوذبالله کوروش را به مرتبه خدایی رسانده اند اون هم فقط پروردگار مختص به ایرانی جماعت..انگار که سرزمین پارس جزیره ای جدا از بقیه دنیاست مردمانش جور دیگری زنده هستند جوری دیگر غذا میخورن و پوشاک میپوشند و تنازع بقا میکنن و علی القاعده باید خدا و دین و پیامبر ویژه و مخصوص بخود داشته باشند.کمی به خود بیاییم نگذاریم این دلبستگی ها و خیالپردازی های موهوم و بدور از عقل قضاوت های تاریخی در مورد افراد و وقایع را به بیراهه بکشونه و سبب بشه دور اشخاص هاله تقدس بکشیم. در اینصورت هست که به نقد کشیدن همین تقدیس شده ها از ناحیه هر کسی(عوام و خواص) چالش برانگیز خواهد بود و سبب ساز صدور برچسب هایی نظیر کافر و ملحد رو از طرف باورمندان متصب به این خرافه های مضحک و پوچ میشود و مسیر تعالی یک ملت را برای همیشه ی تاریخ مسدود خواهد کرد.پس باید به این طیف از مستضفان و معلولان فکری و عقیدتی بخت برگشته این شعر اقبال لاهوری را بانگ و نهیب زد و گفت: از خواب گران خواب گران خواب گران خیز از خواب گران خیز
در 8 ماه پیش توسط sar...k44