در صورتی که از فیدیبو کد هدیه دریافت کرده‌اید، اینجا را کلیک کنید.
۴,۰۰۰ تومان
3.00 $

شبانه‌ها

درباره کتاب

آن روز صبح که در میان گردشگران چشمم به تونی گاردنر افتاد، در اینجا ـ ونیز ـ بهار تازه رسیده بود. یک هفتۀ تمام بیرون پیاتزا برنامه اجرا کرده بودیم که باید بگویم موجب آسودگی بود، آن هم بعد از آن همه ساعت نوازندگی در هوای آلودۀ عقبِ سالنِ کافه، درحالی‌که مانع رفت و آمد مشتریانی می‌شدیم که می‌خواستند از پله‌ها بالا بروند. آن روز نسیم خوبی می‌وزید و حاشیه‌های سایبان نوِ بالای سرمان را تکان می‌داد، ولی همگی احساس تر و تازگی و نشاطی می‌کردیم که لابد هنگام نواختن‌مان خود را نشان می‌داد.
اما طوری حرف زدم که انگار از اعضای رسمی گروه موسیقی‌ به‌ حساب می‌آیم، درحالی‌که به قول موزیسین‌ها، «کولی» هستم، یکی از نوازندگانی که اطراف پیاتزا می‌گردند و با هر یک از ارکسترهای سه کافۀ، که نیازمند باشد، همراهی می‌کند. بیشتر در اینجا ـ کافۀ لاونا ـ می‌نوازم، ولی بعدازظهر‌های شلوغ با «کادری بویز» همنوازی می‌کنم، بعد به کافه فلوریان می‌روم و آخر به لاوانا برمی‌گردم و ادامه می‌دهم. با همه‌شان روابط خوبی دارم ـ همچنین با پیشخدمت‌ها ـ و اگر در هر شهر دیگری بودم، تا حالا عضو یکی از گروه‌ها شده بودم. اما در این شهر، که وسواس سنت‌ها و گذشته را دارد، همه‌چیز وارونه است.

نظرات کاربران

من ترجمه نشر چشمه رو خوندم کتاب جادویی برخی داستان های کتاب مستقیم به گوشه حافظه میرن و برا سالها جا خوش می کنن!
در 1 سال پیش توسط rah...ail
جمع کردن داستان‌هایی با تم مشابه اغلب دو حالت داره؛ یا خیلی خوب می‌شه یا خیلی بد. درباره این کتاب به نظرم اصلاً بد نشده بود. به خصوص این‌که زبان داستان‌ها در مقایسه با رمان‌هایی که از ایشی گورو خوندم روان و پرکشش بود. به علاوه دیالوگ‌ها هم خیلی خوب بودن و توی بعضی داستان‌ها طنز ظریفی وجود داشت که داستان رو جذاب‌تر می‌کرد
در 2 سال پیش توسط Mis...avi
کتابی در باره موسیقی ، روابط از هم گسیخته ، آدم های تنها ، و شب . خواندن این کتاب لذتی وصف نشدنی داشت . از وقتی آنرا خریدم تا وقتی تمام کردم شاید 3 ساعت طول کشید اما در این سه ساعت با آدم ها و موقعیت های خاصی روبرو شدم که فقط از یک نویسنده توانا ، توصیفش بر می آید. به نظرم آمد ایشی گورو در داستان کوتاه موفق تر است تا رمان.
در 7 سال پیش توسط Ali...nia