فیدیبو نماینده قانونی انتشارات کتاب‌سرا و بیش از ۴۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .

یادداشت‌های علم (جلد اول)

نسخه الکترونیک کتاب یادداشت‌های علم (جلد اول) به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است. تنها کافیست اپلیکیشن موبایل و یا نرم افزار ویندوزی رایگان فیدیبو را نصب کنید.

درباره کتاب :

یادداشتهای امیراسدالّله علم از ۱۳۴۷ تا ۱۳۵۶ را می‌توان به عبارتی فصلی از زندگی روزانه محمّدرضاشاه پهلوی و طرز فکر و نگرش سیاسی و اجتماعی او در این دوره دانست. این یادداشتها از هنگامی آغاز می‌شوند که شاه به پرقدرت‌ترین مرحله زندگی سیاسی خود رسیده است. رقیبان سیاسی او یا مرده‌اند یا دیگر از صحنه بیرون رفته‌اند. نمایندگان پارلمان نیک می‌دانند که از سوی دستگاه شاه دست‌چین شده‌اند و باید تنها به او سرسپردگی داشته باشند. در نتیجه در مورد مسائلی مانند انتخاب نخست‌وزیر و وزیران، بودجه، سیاست خارجی و دفاعی، نقش آنان چیزی مگر صحّه‌گذاردن بر تصمیمهای شاه و تکنوکراتهای او نیست.
از ۱۳۴۱ ( ۱۹۶۲ ) به بعد، سیاست خارجی، دفاعی و مسائل نفتی را شاه شخصا سرپرستی می‌کند و متصدّیان امر مستقیم به او گزارش می‌دهند و از او دستور می‌گیرند. سران، سیاستمداران و سفیران کشورهای بزرگ و یا مهمّ از نظر ایران، می‌دانند که مسائل اصلی را باید با شاه در میان نهند و تماس با وزارت خارجه یا دستگاههای دیگر سودی ندارد. به این ترتیب شاه، کانون اصلی تدوین سیاست کشور در همه زمینه‌ ها می‌شود و قدرتی بی‌سابقه به دست می‌آورد.

دانلود کتاب یادداشت‌های علم (جلد اول) در فیدیبو

۱۶۰۰۰+

| کتاب |

بیش از ۱۶۰۰۰ کتاب، رمان جدید، پرطرفدار و رایگان را روی اندروید، آیفون و ویندوز دانلود و مطالعه کنید یا هدیه دهید.

۱،۵۰۰،۰۰۰+

| دانلود اپلیکیشن |

با دانلود رایگان اپلیکیشن فیدیبو روی موبایل، تبلت یا رایانه می‌‌توانید کتاب‌ها و مجلات بهترین ناشران ایرانی و بین‌المللی را قانونی بخوانید

۴۰۰+

|ناشر |

با نصب رایگان فیدیبو بر روی موبایل یا تبلت یا رایانه خود و دانلود کتاب از بهترین ناشران ایران، مطالعه را در فضای قانونی تجربه کنید.

نظرات کاربران

کتابی که باید خوانده شود تا هم تاریخ ایران زمان شاه، هم سیاست در معنای کلی، هم شخصیت شاه و خیلی از موارد دیگر خود را نمایان سازد.
در 4 ماه پیش توسط علیرضا صالح نیا
آیا عکس های موجود در کتاب چاپی هم در این کتاب قابل مشاهده است یا خیر؟
در 5 ماه پیش توسط ham...i62
این چه نمونه‌ایه گذاشتین همه‌ش مقدمه‌س که!
در 11 ماه پیش توسط moh...heh
چقدر خوب و شیوا نوشته شده قیمتش خیلی زیاده توجه کنید که ما پول کاغذ و نشر و نمیدیم و خیلی ارزون ور باید باشه
در 2 سال پیش توسط mog....13