در صورتی که از فیدیبو کد هدیه دریافت کرده‌اید، اینجا را کلیک کنید.
۱۳,۲۵۰ تومان
7.62 $

درباره کتاب

قلمرو تخیلی برادراان کارامازوف از دو دنیا تشکیل شده است: دنیای معموی و دنیای صومعه. شیوه روایت، این دو دنیا را به هم پیوند می دهد. در دنیای صومعه، پدر زوسیما مریدانش را وا داشته است گناهان خود را به صدای بلند ود ر جمع برادران اعتراف کنند و همین شیوه را آلیوشا، که بین دو دنیا آمد و رفت می کند به دنیای معمولی آورده است. به این ترتیب که جملگی اشخاص اصلی در برابر آلیوشا زبان به گفتار می گشایند و اسرار دل خویش هویدا می کنند. و همین سبب می شود که توالی روایت میتوس یا پلات پیش برود و سر ضمیر اشخاص اصلی داستان بر خواننده عیان شود.

نظرات کاربران

دوستان کسی اطلاع داره این ترجمه بهتره یا ترجمه آقای شهدی؟ کسی جوابی به سوال بنده که مدتی پیش نوشته بودم نداد. من الان من این کتاب رو تو تخفیف خریدم و ترجمه بسیار روان و خوبی دارد. این را برای دوستان محترم که احیانا سوال مشابه بنده بعدا برایشان پیش بیاید نوشتم.
در 9 ماه پیش توسط مح م
بهترین توصیف در باب این رمان را از دید بنده رضا امیرخانی ارائه داد: دنیایی بزرگ‌تر و پیچیده تر از دنیای ما
در 1 سال پیش توسط r.m...lou
برادران کارامازوف در ویکی‌گفتاورد
در 7 سال پیش توسط abl...mof
رمانی زیبا که به قول مترجمش(صالح حسینی)قهرمانش برادری است و متکی بر اصول داستان گویی داستایوفسکی یعنی واقعۀ پیش بینی نشده و اشتراک در گناه و رستگاری است برادران کارامازوف :برادر ارشد دمیتری است که هم احساس لطیف و شاعرانه دارد و هم شهوت پرست و بی بند و بار است. برادر کوچک تر آلیوشا است با نام اصلیِ آلکسی که پا بر جای مردان خدا نهاده و برادر میانی، ایوان است که به واسطۀ غرق شدن در اندیشه های فلسفی سنگدل شده و هرچند شیطان همزاد اوست اما نویسنده در آخِر اورا به شیطان نمی سپاردراز وجود آدمی،نه فقط زیستن بلکه داشتن چیزیست که به خاطر آن زندگی کند.بدون داشتن مفهومی استوار از هدف زندگی ،انسان به ادامۀ زندگی رضا نمی دهد،و اگر هم به وفور نان داشته باشد،تباه کردن خود را بر ماندن در این دنیا ترجیح می دهد...مگر از یاد بردی که آدمی آرامش و حتی مرگ را به آزادی انتخاب در معرفت خیر و شر ترجیح می دهد؟برای آدمی هیچ چیز فریبنده تر از آزادی وجدان نیست و در عین حال هیچ چیز هم مایۀ رنجی بیش تر از آن نیست
در 7 سال پیش توسط Meh...ani