فیدیبو نماینده قانونی نشر نی و بیش از ۴۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .

فقه و سیاست در ایران معاصر(فقه سیاسی و فقه مشروطه)

نسخه الکترونیک کتاب فقه و سیاست در ایران معاصر(فقه سیاسی و فقه مشروطه) به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است. تنها کافیست اپلیکیشن موبایل و یا نرم افزار ویندوزی رایگان فیدیبو را نصب کنید.

درباره کتاب :

فقه سیاسی به ارزیابی ماهیت دولت، جامعه سیاسی و شکل‌های متفاوتی از نهادها و تشکل‌های داوطلبانه علاقه‌مند است که از مختصات جامعه مدنی مدرن شمرده می‌شوند. اما این ارزیابی به فهم دو چیز بستگی دارد: یکی، حضور معمایی فقه سیاسی در جامعه پیچیده امروز و دوم، بنیاد مذهبی سیاست مدرن در جهان اسلام. در چنین شرایطی، شاید بتوان در موقعیت معرفتی مناسب قرار گرفت و درصدد پاسخ به دو مساله معمایی زیر برآمد:
-چگونه ممکن است چنین ارزش های مردم سالارانه‌ای که اکنون در نظام‌های سیاسی جدید، نهادینه شده یادر حال نهادینه شدن هستند، ضمانت فقهی بیابند؟
-بینش فقهی-سیاسی برخاسته از جامعه‌ای ایمانی چه نقشی در حوزه گفت و گوی عمومی و سیاست جامعه‌ای اسلامی در عصر ما دارد یا می‌تواند داشته باشد؟
به هر صورت آیا چنین اقتضایی که ارزش‌های ایمانی، بنیادی اخلاقی برای زندگی مردم‌سالارانه امروز فراهم کند در فقه سیاسی نیز در جامعه سیاسی ما وجود دارد؟ یا اینکه این دو، به اقتضای زمان و مکان، نوعی از «ناچسب‌ترین اتحادها» را «تجربه» یا حتی زیر فشارها ضرورت‌ها «تحمل» می‌کنند؟ به نظر نمی‌رسد که تامل در این پرسش‌های حیاتی تاخیرپذیر باشند. این کتاب در صدد مشارکت در چنین مباحث مهمی است.

دانلود کتاب فقه و سیاست در ایران معاصر(فقه سیاسی و فقه مشروطه) در فیدیبو

۲۳۰۰۰+

| کتاب |

بیش از ۲۳۰۰۰ کتاب، رمان جدید، پرطرفدار و رایگان را روی اندروید، آیفون و ویندوز دانلود و مطالعه کنید یا هدیه دهید.

۱،۵۰۰،۰۰۰+

| دانلود اپلیکیشن |

با دانلود رایگان اپلیکیشن فیدیبو روی موبایل، تبلت یا رایانه می‌‌توانید کتاب‌ها و مجلات بهترین ناشران ایرانی و بین‌المللی را قانونی بخوانید

۴۰۰+

|ناشر |

با نصب رایگان فیدیبو بر روی موبایل یا تبلت یا رایانه خود و دانلود کتاب از بهترین ناشران ایران، مطالعه را در فضای قانونی تجربه کنید.

نظرات کاربران

عالی
در 2 سال پیش توسط han...010