فیدیبو نماینده قانونی نشر افق و بیش از ۴۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .

شماس شامی

نسخه الکترونیک کتاب شماس شامی به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است. تنها کافیست اپلیکیشن موبایل و یا نرم افزار ویندوزی رایگان فیدیبو را نصب کنید.

درباره کتاب :

کتاب حاضر گزارش مفصلی است که به حوادث بعد از واقعه‌ی کربلا می‌پردازد. واقعه به سال شصت و یک هجری قمری اتفاق افتاده؛ نویسنده‌ی گزارش، محافظ یا نوکر مخصوص عالی‌جناب جالوت (در متن آمده شَماس)، نماینده‌ی وقت امپراتور روم بوده. مخاطب این گزارش فرستاده‌ی (احتمالاً بازرس) ویژه‌ی روم است که در همان زمان به شهر شام سفر کرده بوده تا جانشین جدید امپراتور روم را منسوب کند. آن‌چه باعث اهمیت این گزارش شده است، جسارت نویسنده در پرداختن به موضوع جا به جایی سفیران است. انگیزه‌ی نوشتن گزارش در نگاه اول شرح گم شدن نماینده‌ی روم جناب جالوت است، ولی تصویری که از حوادث بعد از واقعه‌ی کربلا و دربار شام در این گزارش ارائه شده در نوع خود خواندنی و بلکه بی‌نظیر است...
سرباز پناهنده گفت: «تا حالا معامله کرده‌اید؟»
سرورم گفت: «خب. بله.»
ــ اگر وسط معامله بفهمید باخته‌اید، چه می‌کنید.
ــ باخت را قبول می‌کنم.
ــ حتی اگر تأثیر این باخت تا لحظه‌ی مرگ با شما باشد؟
پدر آگوست تینوس گفت: «چه‌طور فرزندم؟»
ــ مالِ باختْ رفته، باز می‌گردد، اما باورِ فروخته شده هرگز باز نمی‌گردد. در این جنگ من باورم را به معامله گذاشته بودم در حالی‌که خودم نمی‌دانستم.»
ــ کدام باور؟
ــ من فکر می‌کردم، همان‌طور که دیگر هم‌رزمانم فکر می‌کردند، شمشیر از پی حق می‌زدیم. ولی لحظه‌ای به خود آمدیم دیدیم شمشیر از پی جهل می‌زدیم.
ــ ولی چند لحظه‌ی قبل گفتید به طمع رفته بودید.
ــ شما نپرسید به طمع چی، من هم نگفتم. طمع که فقط سکه و زن نمی‌شود. بدترین طمع، مفت خریدن بهشت است.

دانلود کتاب شماس شامی در فیدیبو

۱۶۰۰۰+

| کتاب |

بیش از ۱۶۰۰۰ کتاب، رمان جدید، پرطرفدار و رایگان را روی اندروید، آیفون و ویندوز دانلود و مطالعه کنید یا هدیه دهید.

۱،۵۰۰،۰۰۰+

| دانلود اپلیکیشن |

با دانلود رایگان اپلیکیشن فیدیبو روی موبایل، تبلت یا رایانه می‌‌توانید کتاب‌ها و مجلات بهترین ناشران ایرانی و بین‌المللی را قانونی بخوانید

۴۰۰+

|ناشر |

با نصب رایگان فیدیبو بر روی موبایل یا تبلت یا رایانه خود و دانلود کتاب از بهترین ناشران ایران، مطالعه را در فضای قانونی تجربه کنید.

نظرات کاربران

این کتاب یک کشش و جذابیت خوبی دارد که مرا یک نفس تا آخر با خود همراه کرد. واقعا نگاه به واقعه عاشورا از دید افرادی با ادیان مختلف ولی حقیقت جو جالب توجه است .
در 2 هفته پیش توسط dat...000
امیدوارم فیدیبو نظرم رو پاک نکنه. حیف وقتم که سر این کتاب رفت. اصلا قابل مقایسه باکتاب های سید مهدی شجاعی یا نامیرا یا قدیس یا رمام هایی ازاین دست که علاوه بر متن داستانی جذابشان یک واقعه تاریخی از منابع تارخی بیان میکنند نیست. به نظم نویسنده سعی داشته بدون هیچ منبع تاریخی صرفا یک داستان رو با سوء استفاده از عاشورا و جذب مخاطب به خاطر همین موضوع بفروشه.
در 2 هفته پیش توسط رضا ح/م
کتاب خوبی بود اما نه به خوبی این کامنتایی که دوستان نوشتند
در 1 ماه پیش توسط حامد افشاری
نویسنده نگاهِ جالبی به موضوع دارد.
در 2 ماه پیش توسط bar...575
کتاب خوبیه.واقعه عاشورا و قیام امام حسین رو از دید یک رومی و مسیحی بازگو میکنه. من این کتاب رو بعد از خواندن نامیرا و فصل شیدایی خوندم. یا حق
در 4 ماه پیش توسط پیام محافظت کار