در صورتی که از فیدیبو کد هدیه دریافت کرده‌اید، اینجا را کلیک کنید.

۷,۷۰۰ تومان
4.85 $
  • دسته بندی(ها) : هنر ، علوم اجتماعی ، فلسفه
  • ناشر: نشر نی
  • تاریخ نشر:
  • شابک
    : 978-964-185-232-2
  • زبان : فارسی
  • حجم فایل: 4.24 مگابایت
  • تعداد صفحات: ۴۵۶ صفحه

درباره کتاب

مجموعه حاضر از دو بخش جامعه‌شناسی هنر و فلسفه هنر شکل گرفته است. جامعه‌شناسی هنر از چند دهه گذشته به این‌سو به رشته‌ای پویا و بالنده تبدیل شده است که گستره مطالعاتی آن، موضوعات و مسائل بسیار متنوعی را دربرمی‌گیرد. از یک‌سو به تحلیل‌های سطح خُرد جامعه‌شناختی می‌پردازد و برای مثال، زندگی و فعالیت‌های عملی هنرمندان و موقعیت اقتصادی و اجتماعی آن‌ها را به تحقیق می‌گیرد؛ و از سوی دیگر به تأملات سطح کلان روی می‌کند و مسائلی همچون جایگاه هنر و افت‌وخیزهای آن در ساختار کلی جوامع مدرن را موضوع مطالعه خود قرار می‌دهد. جامعه‌شناسی هنر در بخش نظری نیز، به‌ویژه در دو دهه اخیر، پویشی نظرگیر داشته و کتاب‌ها و مقالات پرمحتوایی توسط جامعه‌شناسان درباره مسائل نظری هنر نگاشته شده است.
فلسفه هنر یا زیباشناسی که از دیرباز درباره مسائل مربوط به تعریف و چیستی هنر، نظریه هنر، رابطه زیبایی و هنر، و خودمختاری هنر به تأمل می‌پرداخته، در روزگار کنونی بر مفاهیمی چون ارزش زیباشناختی، تجربه زیباشناختی، معیارهای داوری زیباشناختی و نگرش زیباشناختی تکیه‌ای ویژه داشته است. همچنین روند غالب در زیباشناسی معاصر، بر گرایش به تحلیل‌های موشکافانه‌ای از نقش نظریه در نقدهای هنری، بررسی ضرورت و امکان صورتبندی تعریفی جامع و مانع درباره هنر، هستی‌شناسی هنر و مسائل مربوط به اصالت آثار هنری، نظریه نهادی، هرمنوتیک و تأویل متن، قصد مؤلف و اهمیت آن در نقد هنر و جز این‌ها متمرکز بوده است.

نظرات کاربران

میشه لطفا کتاباى دیگه که منابع کنکور هنر هستن بزارید
در 2 ماه پیش توسط غزال روز
کتابهای اقای علی رامین از منابع اصلی کنکور پزوهش هنر هستن. ممنونم. حتما کتاب مفیدی خواهد بود⚘⚘⚘
در 4 ماه پیش توسط شیما محترم
با سلام،ممنون از لطفتون.میخواستم ببینم آیا از رضایت صاحبان کتاب اطمینان دارین؟والا این روزا نمیشه فهمید صاحب کتاب راضی هست یا نه! اگه اطمینان دارین لطفا توی سایت بنویسید که مخاطبین دچار سردرگمی نشن.با تشکر///// . پاسخ فیدیبو : سلام و احترام فیدیبو طی قراردادی با ناشران کتاب ها را با رضایت ناشران از آن ها دریافت و در سایت خود قرار داده است و هیچ کتابی بدون مجوز ناشرش در فیدیبو قرار ندارد. با مهر
در 1 سال پیش توسط met...oof