در صورتی که از فیدیبو کد هدیه دریافت کرده‌اید، اینجا را کلیک کنید.

۱۰,۸۰۰ تومان
6.40 $
  • دسته بندی(ها) : علوم اجتماعی
  • ناشر: نشر چشمه
  • تاریخ نشر:
  • شابک
    : 978-964-362-767-6
  • زبان : فارسی
  • حجم فایل: 2.66 مگابایت
  • تعداد صفحات: ۴۲۳ صفحه

درباره کتاب

زندگی، جنگ و دیگر هیچ بخشی از عنوان کتاب مشهور اوریانا فالاچی است. معادل واژه‌ی زندگی در این نام زیبا، برای من فوتبال است. فوتبال یعنی زندگی. روزی که یک اتفاق فوتبالی نیفتد، معنای یک روز نافرجام را دارد. انگار خورشید مثل همیشه غروب نمی‌کند!‌ خلأ فوتبالی یکی از دردهای مشترک عاشقان فوتبال است که شاید بسیاری از خوانندگان این کتاب هم آن را تجربه کرده باشند، و تابستان ۸۸ گریبان مرا هم گرفت. مصدومیت‌های پی‌درپی در فوتبال که خانه‌نشینم کرده بود، حذف تراژیک تیم‌ملی از جام جهانی، تعطیلی تابستانی لیگ‌های اروپا، تمام شدن لیگ فوتبال ایران و به پایان رسیدن یک دهه از برنامه‌ی نود. تماشا نکردن و گزارش نکردن و پابه‌توپ نشدن، این خلأ را دوچندان می‌کرد.

نظرات کاربران

خوبه
در 1 ماه پیش توسط bou...ian
برای من که خیلی دلچسب بود. هم نگاه کوپر و هم ترجمه عادل
در 1 سال پیش توسط فرزاد نعمتی
سایمون کوپر در مصاحبه ای جناب فردوسی پور و نشر چشمه رو به دلیل ترجمه و انتشار بدون مجوز این کتاب به سرقت ادبی متهم کرده. ظاهرا جناب فردوسی پور در حوزه رعایت حقوق مولفین منشوری تشریف دارند ولی فریاد فسادستیزیشون در فوتبال هنوز گوش رو کر میکنه. به عنوان متخصص حوزه ترجمه عرض میکنم که نشر چشمه غیر از اسم و رسم مترجم به هیچ مولفه دیگری توجه نکرده. درپایان عرض میکنم که هیچ علاقه ای به فوتبال و هیچ خصومت شخصی با جناب فردوسی پور ندارم.
در 2 سال پیش توسط omi...had
لطفا کتاب دیگه عادل خان رو هم بذارید مهارت درست اندیشیدن
در 2 سال پیش توسط sey...020
لازم نیست حتماً به فوتبال علاقه داشته باشین تا این کتاب رو بتونین بخونین ! اینجاس که میفهمین باید بین یه داور آماتور بودن و یه داور حرفه ای بودن انتخاب کنید ! دوست دارین جلو دروازه حریف وایسین و مثل بچه نق نقو ها برای تیمتون پنالتی بگیرین یا اینکه نه ، وسط زمین جوری سوت بزنین همه تیمتون رو شایستۀ قهرمانی بدونن ؟
در 2 سال پیش توسط Nad... kz