کتاب‌خوان فیدیبوک
فیدیبو نماینده قانونی انتشارات نگاه و بیش از ۵۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .

وقتی از دویدن صحبت می کنم در چه موردی صحبت می کنم؟

نسخه الکترونیک کتاب وقتی از دویدن صحبت می کنم در چه موردی صحبت می کنم؟ به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است. تنها لازم است اپلیکیشن موبایل و یا نرم افزار ویندوزی رایگان فیدیبو را نصب کنید.

درباره کتاب :

خاطرات هاروکی موراکامی نویسنده ی ژاپنی است که برخی رمان ها و داستان های کوتاه او شهرت جهانی دارد. کتابی خالی از فراز و فرودهای متداول در داستان و دور از شیوه ی خیال پردازانه و علم گرایانه ی مرسوم در نویسنده های ژاپنی. کتابی که اگر بخواهیم در مورد محتوایش با کسی حرف بزنیم چیزی جز اینکه ماجرای نویسنده ایست که برای وزن کم کردن به دویدن رو می آورد و به تدریج متوجه تأثیر آن بر زندگی و حتی نوشته هایش می شود چیزی به ذهنمان نمی رسد. نویسنده ای که دویدن برایش یک امر روزانه و برنامه ریزی شده است ، تا جایی که برای تمرین به آتن می رود و حتی در چندین مسابقه ی دو میدانی شرکت می کند. این کتاب همچنین رویدادهای دوره ی چهار ماهه ی تمرین مداوم هاروکی موارکامی برای شرکت در مسابقات ماراتن سال ۲۰۰۵ نیویورک همراه با جزئیات بیشتری از زندگی این نویسنده گوشه‌گیر ژاپنی را در بر دارد. نویسنده ای که دوست دارد در هنگام دویدن موسیقی لاوین اسپونفول را گوش دهد و خاطرات سالهای دهه ی ۱۹۶۰ را در ذهنش مرور کند. خاطراتی که به تعبیر خودش واقعاً چیز بخصوصی نبوده و اگر قرار بود از زندگی اش فیلمی بسازند این ها صحنه هایی خواهند بود که کف اتاق مونتاژ ریخته می شد و مونتور می گفت: «ما می توانیم این بخش را حذف کنیم. بد نیست ، اما معمولی است و زیاد چنگی به دل نمی زند. این خاطرات زرق و برقی ندارد و پیش پا افتاده است»
موراکامی با اینکه مینی مالیست نیست، اما به واسطه ی آشنایی و دوستی با ریموند کارور و نیز انس و الفت با آثار همینگ وی ، گونه ای تأثیر پذیری از مینی مالیست ها و نیز شیوه ی نگارش همینگ وی در آثارش دیده می شود. ریموند کارور ، داستان معروفی دارد به نام ” وقتی از عشق حرف می زنیم، از چه حرف می زنیم”. موراکامی نام مجموعه خاطرات خود را با اجازه ی بیوه ی کارور ، از عنوان این داستان و کتاب وام گرفته است.
این کتاب توسط علی حاجی قاسم به فارسی ترجمه شده و انتشارات نگاه آن را در سال ۱۳۹۰ وارد بازار کتاب نموده است.

دانلود کتاب وقتی از دویدن صحبت می کنم در چه موردی صحبت می کنم؟ در فیدیبو

۲۵،۰۰۰+

| کتاب |

بیش از ۲۵،۰۰۰ کتاب، رمان جدید، پرطرفدار و رایگان را روی اندروید، آیفون و ویندوز دانلود و مطالعه کنید یا هدیه دهید.

۱،۵۰۰،۰۰۰+

| دانلود اپلیکیشن |

با دانلود رایگان اپلیکیشن فیدیبو روی موبایل، تبلت یا رایانه می‌‌توانید کتاب‌ها و مجلات بهترین ناشران ایرانی و بین‌المللی را قانونی بخوانید

۴۰۰+

|ناشر |

با نصب رایگان فیدیبو بر روی موبایل یا تبلت یا رایانه خود و دانلود کتاب از بهترین ناشران ایران، مطالعه را در فضای قانونی تجربه کنید.

نظرات کاربران

این کتاب بیوگرافی نیست، به‌صورت کلی مجموعه‌ای از خاطرات و ایده‌های موراکامی است با محور دویدن و زندگی روزمره، اگر به رمان‌های موراکامی علاقه دارید، این کتاب باعث می‌شود تا بفهمید جادوی موراکامی از کجا سرچشمه می‌گیرد و چطور رمان‌هایش را می‌نویسد، و اگر کتابی از موراکامی نخوانده‌اید، این کتاب، قطعاً باعث می‌شود به شخصیت خاص او علاقه پیدا کنید. در کنار همه اینها، دویدن که شیرازه اصلی این کتاب است و خلوصی که موراکامی در توصیف دو دارد باعث می‌شود هنگام خواندن کتاب هموار این میل درونتان زنده شود که بلند شوید و کمی بدوید. در مورد ترجمه "علی حاجی‌قاسم" به نظر شخص من ترجمه بسیار مشکل داشت، جمله‌بندی‌ها، زمان فعل‌ها، و در کل نوع افعال به‌کاررفته، متأسفانه حتی ویراستاری کتاب هم مناسب نبود و پر از غلط‌های تایپی و نگارشی بود.
در 1 ماه پیش توسط پوریا داعی
نسبت به نشر دیگه خوش قیمت هست
در 7 ماه پیش توسط دنی ک
بسیار خوب
در 8 ماه پیش توسط دنی ک
این ترجمه از این انتشارات به هیچ وجه پیشنهاد نمیشه، نسخه تاسف انگیزیه. اما نشر چشمه هم این کتاب رو با ترجمه ای دیگر منتشر کرده.
در 9 ماه پیش توسط lan...i.f
نکته اساسی آن است که آیا نوشتار به ملاک‌هایی که نویسنده برای خود تعیین کرده است، دست یافته است یا نه. ناکامی در دستیابی به معیارها و ملاک‌ها، موضوعی نیست که بتوان به راحتی توضیحش داد. وقتی پای دیگران در کار باشد، آدم همیشه می‌تواند یک توضیح مجاب‌کننده ارائه دهد، ولی او که نمی تواند سر خودش کلاه بگذارد. از این منظر نوشتن یک رمان و دویدن تا آخر خط مسابقه ماراتن، شباهت‌های بسیاری به هم دارند. "از متن کتاب"
در 10 ماه پیش توسط P D