در صورتی که از فیدیبو کد هدیه دریافت کرده‌اید، اینجا را کلیک کنید.

۱۲,۰۰۰ تومان
7.00 $

درباره کتاب

این نوشتار، نه بسان سنت تذکره‌نویسی در پی ذکر نیک و بد آدمیان و بالمآل قضاوت درباره سرشت و سرنوشت آنان، و نه به‌مانند آنچه که این روزها به «طرح‌های تاریخ شفاهی» شهره‌اند، در پی ثبت و ضبط خاطراتِ صِرف یک چهره سیاسی، فرهنگی یا اجتماعی است؛ اگرچه رگه‌هایی از آنچه گفته شد را با خود دارد اما بیش از همه در پی چگونگی فهم سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران در پهنه تجربه تاریخی آن است؛ تجربه‌ای که گاه در مقام الگو و عمل، متعارض و مبهم ظاهر می‌شود و از این زاویه سؤالات و حتی شایعاتِ فراوانی برمی‌انگیزد. از این رهگذر، ظهورِ گاه و بی‌گاه شخصیت‌ها و افراد برجسته در صحنه نمایش روابط و سیاست خارجی ایران و تأثیر این حضور در تأمین منافع و حفظ و استمرار موجودیت ملی چنان نزدِ اهل فن آشکار است که نیاز چندانی بر افزودن تصدیق بر محلِ صدقِ این گزاره باقی نمی‌ماند.

نظرات کاربران

وزیر امورخارجه بی عرضه و دروغگو.
در 1 هفته پیش توسط شیرین حسنی درآباد
سلام کتاب بسیار خوبی هست توصیه میکنم بخونید البته نسخه چاپی رو تهیه کنید این کتاب ارزش نگه داشتن رو داره
در 4 هفته پیش توسط جمشید اعتماد
خدایی فاز اینایی ک میگن ظریف ایرانو از جنگ نجات داد چیه؟????ب گفته ی رهبری،عامل رفع تهدید جنگ، حظور مردم ، اقتدار نظامی و ایجاد رعب در دشمن بوده وگرنه۴سال پیش ۸سال پیش ۱۲سال پیش ۱۶سال پیش ۲۰ سال پیش و...ظریف نبود، کجا حمله کردند؟
در 2 ماه پیش توسط รค๓๏๏ภєђ
این کتاب که بر اساس مصاحبه و در زمان بازنشستگی اجباری ایشان (ریاست جمهوری احمدی نژاد) نوشته شده، حاوی اطلاعاتی ذیقیمت از تاریخ سیاست خارجی ایران از اوان انقلاب است. این کتاب روایتی صادقانه و صمیمی از تاجرزاده ای است که برای تحصیل در رشته کامپیوتر به آمریکا رفت ولی حوادث انقلاب او را به نمایندگی ایران در سازمان ملل و نهایتا دیپلماتی کارکشته در وزارت امور خارجه تبدیل نمود. مطالعه این کتاب را به شدت توصیه می کنم.
در 4 ماه پیش توسط جلال فضل اللهی
مردی از جنس بلور.
در 5 ماه پیش توسط عاصم محمدی