۱۲,۰۰۰ تومان
7.00 $

درباره کتاب

این نوشتار، نه بسان سنت تذکره‌نویسی در پی ذکر نیک و بد آدمیان و بالمآل قضاوت درباره سرشت و سرنوشت آنان، و نه به‌مانند آنچه که این روزها به «طرح‌های تاریخ شفاهی» شهره‌اند، در پی ثبت و ضبط خاطراتِ صِرف یک چهره سیاسی، فرهنگی یا اجتماعی است؛ اگرچه رگه‌هایی از آنچه گفته شد را با خود دارد اما بیش از همه در پی چگونگی فهم سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران در پهنه تجربه تاریخی آن است؛ تجربه‌ای که گاه در مقام الگو و عمل، متعارض و مبهم ظاهر می‌شود و از این زاویه سؤالات و حتی شایعاتِ فراوانی برمی‌انگیزد. از این رهگذر، ظهورِ گاه و بی‌گاه شخصیت‌ها و افراد برجسته در صحنه نمایش روابط و سیاست خارجی ایران و تأثیر این حضور در تأمین منافع و حفظ و استمرار موجودیت ملی چنان نزدِ اهل فن آشکار است که نیاز چندانی بر افزودن تصدیق بر محلِ صدقِ این گزاره باقی نمی‌ماند.

نظرات کاربران

خدایی فاز اینایی ک میگن ظریف ایرانو از جنگ نجات داد چیه؟????ب گفته ی رهبری،عامل رفع تهدید جنگ، حظور مردم ، اقتدار نظامی و ایجاد رعب در دشمن بوده وگرنه۴سال پیش ۸سال پیش ۱۲سال پیش ۱۶سال پیش ۲۰ سال پیش و...ظریف نبود، کجا حمله کردند؟
در 3 هفته پیش توسط รค๓๏๏ภєђ
این کتاب که بر اساس مصاحبه و در زمان بازنشستگی اجباری ایشان (ریاست جمهوری احمدی نژاد) نوشته شده، حاوی اطلاعاتی ذیقیمت از تاریخ سیاست خارجی ایران از اوان انقلاب است. این کتاب روایتی صادقانه و صمیمی از تاجرزاده ای است که برای تحصیل در رشته کامپیوتر به آمریکا رفت ولی حوادث انقلاب او را به نمایندگی ایران در سازمان ملل و نهایتا دیپلماتی کارکشته در وزارت امور خارجه تبدیل نمود. مطالعه این کتاب را به شدت توصیه می کنم.
در 3 ماه پیش توسط جلال فضل اللهی
مردی از جنس بلور.
در 4 ماه پیش توسط عاصم محمدی
آقای ظریف دمتگرم یه مملکت مدیونت هستن اصلا کاری به اجرایی شدن تعهدات ندارم همین که در سازمان ملل به خاطر خوب کار نکردن آقای احمدی نژاد ایران را از جنگ نجات دادی خدا خیرت بده و این که شما نخبه هستید شکی نیست واقعا شما یک الگو مناسب هم از نظر دینی هم از نظر اجتماعی هستید و من الگوی من شمایید.کتاب هم برای من بسیار عالی واقع شد
در 4 ماه پیش توسط atm...i79
آقای ظریف واقعا دمت گرم که به اشتباهاتی که کردی اعتراف میکنی و اونها رو به زبون میاری و ازشون عبرت میگیری. در سیاستمداران ما خیلی خیلی کم هستند افرادی که بتوانند به اشتباهات خود اقرار کنند و از اونها درس بگیرند. خوندن این کتاب بسیار لذت بخش هست و دید خوبی از اوضاع ایران و جهان در زمانهای مختلف با توجه به دیدگاهای آقای ظریف میده. چه خوب اگر کتابهایی از این دست توسط آقایان کمال خرازی، ولایتی و با دیدگاههای متفاوت هم وجود داشته باشه که بتوان قضاوت کرد.
در 5 ماه پیش توسط kam...van