در صورتی که از فیدیبو کد هدیه دریافت کرده‌اید، اینجا را کلیک کنید.

۴,۵۰۰ تومان
3.25 $

درباره کتاب

برنده جایزه هوشنگ گلشیری
برنده جایزه مهرگان ادب
برنده جایزه مطبوعات و منتقدین
بسیاری از منتقدان و نویسندگان ایرانی، این رمان را بهترین داستان فارسی پس از انقلاب می‌دانند. درواقع اگر انتخاب «بهترین» چندان آسان نباشد، می توان آن را یکی از بهترین‌ها نامید. رضا قاسمی با همین رمان در ایران شناخته شد. «همنوایی شبانه ارکستر چوب ها» اولین بار در سال ۱۹۹۶ در آمریکا و بعد در ایران منتشر شد و به قدری مورد توجه قرار گرفت که برنده بهترین رمان اول سال ۱۳۸۰ در جایزه هوشنگ گلشیری و بهترین رمان سال ۱۳۸۰ به انتخاب منتقدین مطبوعات شد. ماجرای کتاب، داستانی است درباره مهاجرت. یک روشنفکر ایرانی که به فرانسه پناهنده شده، دراتاق زیر شیروانی ساختمانی در پاریس زندگی می‌کند که ساکنانش را چند فرانسوی و ایرانی تشکیل داده‌اند. نویسنده ضمن توصیف وضعیت رقت‌انگیز زندگی آنها و روابط میانشان، واقعیت و خیال را در داستان به هم آمیخته و ساختاری نو ایجاد کرده است.
قسمتی از متن کتاب:
دست خودم نبود كه با يك تشر رنگم می‌پريد و با يك سيلی تنبانم را خيس می‌كردم .اينطور بارم آورده بودند كه بترسم. از همه چيز. از بزرگتر كه مبادا بهش بربخورد؛ از كوچكتر كه مبادا دلش بشكند؛ از دوست كه مبادا برنجد و تنهايم بگذارد.
همنوایی شبانه ارکستر چوب‌ها سال‌هاست که در فهرست پرفروش‌ترین رمان‌های ایرانی جای گرفته است.

نظرات کاربران

اصلا قرار نبود این کتاب رو بخونم اما تا به خودم اومدم دیدم غرق خوندن نظرات سایر خوانندگان هستم. عده زیادی پرستشش میکردن، میگفتن بهترین رمان ایرانیه، یه رمان ایرانی مدرن درست و درمونه، اصلا جزو بهترین کتاب هاییه که تا حالا خوندم. از اون طرف هم دوباره عده زیادی میگفتن، چه کتاب پوچی، چه دنیای سیاه و آشفته ای، نویسنده اش جادوگره و مجبورت میکنه بخونی! اصلا حیف این همه جایزه و تقدیر و تشکر، ملت افسرده ما عادت دارن از هر جفنگی بت بسازن. نه! دیدم اینطوری نمیشه؛ تا خودم نخونمش فضول درونم که کک افتاده به جونش آروم نمیگیره. بدین سان بود که خوندنش رو شروع کردم... خب اینا که تا به اینجا خوندید قبل از خوندن کتاب بود و اینا که از این به بعد میخونید بعد از خوندن بیش از یک سوم کتاب (بیشینه قابل تحمل برای من) با توجه به تجربه اخیرم(راهنمای کهکشان برای اتواستاپ زن ها) و سخن آن حضرت که فرمودند "وقتی به آدم میگن دنیا فقط دو روزه آدم دلش میسوزه..." اتلاف وقت برای خواندن چنین مزخرفاتی را به هیچ وجه من الوجوه جایز ندانسته و به گروه دوم ملحق میشوم. اما از برای اثبات حرفم در باب جفنگ بودن این اثر هیچ اصراری ندارم؛ هر کی باور نداره بره خودش بخونه.(والا!) پ.ن: دوستانی که معتقدن آسمون خدا سوراخ شده و این یگانه اثر ازش افتاده پایین، هم نظرشون کاملا محترمه. همونطور که نظر من هم کاملا محترمه! کشش ندادم که چرا نظرم محترمه پس لطفا کشش ندید که چرا نظرتون محترمه؛ ما را حوصله بکش بکش نیست.
در 1 ماه پیش توسط mohsen m.b
نویسنده سبک زیبایی در روایت داستان داره . اما کتاب وردی که بره ها میخوانند خیلی به نظرم جذابتر بود
در 1 ماه پیش توسط vis...red
خیلی خوبه و تاثیرگذار
در 2 ماه پیش توسط هاجر نجفی زاده
واقعا عالی....میتونم بگم در حد یک شاهکار
در 2 ماه پیش توسط poi...k11
تا حالا از این جور سبکها نخونده بودم توی هر بخش نویسنده، موضوعات مختلفی رو تعریف کرده که در اصل همه به هم ربط داشتن قشنگ بود و جدید
در 2 ماه پیش توسط eav