در صورتی که از فیدیبو کد هدیه دریافت کرده‌اید، اینجا را کلیک کنید.

۴,۵۰۰ تومان
3.25 $

درباره کتاب

برنده جایزه هوشنگ گلشیری
برنده جایزه مهرگان ادب
برنده جایزه مطبوعات و منتقدین
بسیاری از منتقدان و نویسندگان ایرانی، این رمان را بهترین داستان فارسی پس از انقلاب می‌دانند. درواقع اگر انتخاب «بهترین» چندان آسان نباشد، می توان آن را یکی از بهترین‌ها نامید. رضا قاسمی با همین رمان در ایران شناخته شد. «همنوایی شبانه ارکستر چوب ها» اولین بار در سال ۱۹۹۶ در آمریکا و بعد در ایران منتشر شد و به قدری مورد توجه قرار گرفت که برنده بهترین رمان اول سال ۱۳۸۰ در جایزه هوشنگ گلشیری و بهترین رمان سال ۱۳۸۰ به انتخاب منتقدین مطبوعات شد. ماجرای کتاب، داستانی است درباره مهاجرت. یک روشنفکر ایرانی که به فرانسه پناهنده شده، دراتاق زیر شیروانی ساختمانی در پاریس زندگی می‌کند که ساکنانش را چند فرانسوی و ایرانی تشکیل داده‌اند. نویسنده ضمن توصیف وضعیت رقت‌انگیز زندگی آنها و روابط میانشان، واقعیت و خیال را در داستان به هم آمیخته و ساختاری نو ایجاد کرده است.
قسمتی از متن کتاب:
دست خودم نبود كه با يك تشر رنگم می‌پريد و با يك سيلی تنبانم را خيس می‌كردم .اينطور بارم آورده بودند كه بترسم. از همه چيز. از بزرگتر كه مبادا بهش بربخورد؛ از كوچكتر كه مبادا دلش بشكند؛ از دوست كه مبادا برنجد و تنهايم بگذارد.
همنوایی شبانه ارکستر چوب‌ها سال‌هاست که در فهرست پرفروش‌ترین رمان‌های ایرانی جای گرفته است.

نظرات کاربران

خیلی نتونستم باهاش ارتباط برقرار کنم.
در 4 روز پیش توسط vah...mak
جو الکی دادند سر این کتاب به نظرم
در 2 هفته پیش توسط mas...gan
حیف که هیچی نفهمیدم. قطعا باید کتاب خوبی باشه. صفحه ۱۲ که رسیدم گذاشتمش زمین. حس توهم بهم دست میداد حین خواندن. در میرفت مطالب فضا ها گم میشد بعد پیدا میشد . قطعا خواست نویسنده همین بود که این آشوب را حس کنم ولی کاش خواننده را یه کم میبرد بالاتر که در هزار توی خودش گیر نیفتد.
در 3 ماه پیش توسط sh_...ams
توصیه نمی کنم اصلا خوب نبود حیف وقت و پول
در 4 ماه پیش توسط mot...e60
فوق العاده بود . درررود بر رضا قاسمی
در 8 ماه پیش توسط hit...142