در صورتی که از فیدیبو کد هدیه دریافت کرده‌اید، اینجا را کلیک کنید.

۱۰,۸۰۰ تومان
6.40 $

درباره کتاب

کازانتزاکيس فقط نيروي اجدادي را به سمت مبارزه ‌اي معنوي سوق مي‌دهد که در تمام زندگي به دنبال آن بود، و اقامتش در پاريس، برلين و مسکو تعيين کننده مراحلي از آن بود. هر جا که آتشي آماده جرقه زدن باشد، هر جا که شعله ‌اي و انديشه ‌اي سر برآورد، کازانتزاکيس نيز حضور دارد. کنجکاوي خستگي ناپذير او، عشقش به زندگي و طبيعت، که هر آن نياز وي به رياضت و مبارزه درگير مي‌شود، موجب شده است که گزارش به خاک يونان به منزله وصيت ‌نامه معنوي کازانتزاکيس باشد. او آن «نگاه کرتي» بي‌ پندار و اميد را بر همه چيز مي‌اندازد، آن نگاهي که مي‌داند چگونه چشم در چشم مرگ دوزد. نويسنده در سرلوحه گزارش به خاک يونان چنين بيان مي‌دارد: «تمامي روح من فريادي است، و تمامي اثر من تفسير اين فرياد.»

نظرات کاربران

این کتاب برای یک بار خوندن و کنار گذاشتن نیست،کتابی برای همیشه خوندن و همواره یادگرفتنه. از این دست کتاب زیاد نمیتونید گیر بیارید پس خوندنش رو از دست ندید.حالا دیگه خود دانید..
در 2 سال پیش توسط ehs...361
اگر می‌شد به این کتاب ۶ یا حتی ۸ ستاره بدهم می‌دادم! نصاب امتیازدهی‌ام را جابه‌جا کرد.ترجمه‌ی استخوان‌داری هم داشت.
در 2 سال پیش توسط Sey...abi
برای شناخت نیکوس کازانتزاکیس خواندن این کتاب اجباریه
در 2 سال پیش توسط Mos...ein
دامنه تا قله ی کوه را که سه هزار و پانصد پله است بالا رفتیم. در حین صعود، از کنار در هلالی کوتاهی که داخل صخره ها ایجاد شده، عبور کردیم. در آن زمان که انسان ها از لمس کردن قله ی سینا به خود می لرزیدند، اقرار نیوشی در اینجا می نشست و به اعترافات آنان گوش می داد. هر کس قصد صعود به کوه خداوند را داشت، باید دست هایی پاک می داشت و قلبی معصوم، و الا قله او را می کشت. امروز این آستانه متروک شده است. دست های آلوده و دل های گناهکار می توانند بدون ترس بگذرند، چون قله دیگر نمی کشد.
در 2 سال پیش توسط Ham...ini
آشنا شدن با عقاید یک مسیحی مذهبی جالب بود.و جالب تر اینکه دونستن این مساله که انسان از تکامل میمون به وجود اومده چه تاثیری تو زندگیش گذاشته!
در 4 سال پیش توسط ح...ه