کتاب‌خوان فیدیبوک
فیدیبو نماینده قانونی نشر نیلوفر و بیش از ۵۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .

۱۹۸۴

نسخه الکترونیک کتاب ۱۹۸۴ به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است. تنها لازم است اپلیکیشن موبایل و یا نرم افزار ویندوزی رایگان فیدیبو را نصب کنید.

درباره کتاب :

جرج اورول در این کتاب، آینده‌ای را برای جامعه به تصویر می‌کشد که در آن خصوصیاتی همچون تنفر نسبت به دشمن و علاقهٔ شدید نسبت به برادر بزرگ (ناظر کبیر) (رهبر حزب با شخصیت دیکتاتوری فرهمند) وجود دارد. در جامعهٔ تصویرشده گناه‌کاران به راحتی اعدام می‌شوند و آزادی‌های فردی و حریم خصوصی افراد به‌شدت توسط قوانین حکومتی پایمال می‌شوند، به نحوی که حتی صفحات نمایش در خانه‌ها از شهروندان جاسوسی می‌کنند. در این داستان مسائلی همچون اینگساک (Ingsoc)، بزه فکری، گفتارنو، دوگانه‌باوری مطرح می‌شود.
به عقیده برخی، ۱۹۸۴ دیدگاهی ضد رژیم‌های توتالیتر و ضد کمونیستی دارد. در قرار گرفتن کتاب در ژانر علمی–تخیلی بحث وجود دارد؛ اما بسیاری آن را کتابی شاخص در این سبک می‌دانند.

دانلود کتاب ۱۹۸۴ در فیدیبو

۲۵،۰۰۰+

| کتاب |

بیش از ۲۵،۰۰۰ کتاب، رمان جدید، پرطرفدار و رایگان را روی اندروید، آیفون و ویندوز دانلود و مطالعه کنید یا هدیه دهید.

۱،۵۰۰،۰۰۰+

| دانلود اپلیکیشن |

با دانلود رایگان اپلیکیشن فیدیبو روی موبایل، تبلت یا رایانه می‌‌توانید کتاب‌ها و مجلات بهترین ناشران ایرانی و بین‌المللی را قانونی بخوانید

۴۰۰+

|ناشر |

با نصب رایگان فیدیبو بر روی موبایل یا تبلت یا رایانه خود و دانلود کتاب از بهترین ناشران ایران، مطالعه را در فضای قانونی تجربه کنید.

نظرات کاربران

از عجیب ترین کتاب ها و حالتو از زندگی بهم میزنه
در 2 هفته پیش توسط نازنین آسمانی
من معتقدم دنیای قشنگ نو ی هاکسلی خیلی اجرایی تره! یعنی تو جهان امروز حکومت هایی که ۱۹۸۴ تصویر میکنه بقا ندارند و از بین رفتنی هستند اما اونچیزی که هاکسلی تصویر میکنه هم خیلی به نظر من وحشتناک تره هم میسر تر!
در 1 ماه پیش توسط mam...016
هرکس این کتاب و با این ترجمه ، صالح حسینی، را نخواند، خود را از لذتی بینظیر محروم کرده
در 1 ماه پیش توسط mis...idi
واقعا بهترین کتاب دنیاست ،هر کتابی بعد از این میخونم باز این کتاب میاد تو ذهنم
در 1 ماه پیش توسط sina hesami
من فضای کلی داستان رو خیلی خوب یادم مونده ولی اصلا نتونستم تمومش کنم خیلی تیره و سیاه بود
در 1 ماه پیش توسط sara ir