فیدیبو نماینده قانونی نشر نیلوفر و بیش از ۴۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .

۱۹۸۴

نسخه الکترونیک کتاب ۱۹۸۴ به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است. تنها لازم است اپلیکیشن موبایل و یا نرم افزار ویندوزی رایگان فیدیبو را نصب کنید.

درباره کتاب :

جرج اورول در این کتاب، آینده‌ای را برای جامعه به تصویر می‌کشد که در آن خصوصیاتی همچون تنفر نسبت به دشمن و علاقهٔ شدید نسبت به برادر بزرگ (ناظر کبیر) (رهبر حزب با شخصیت دیکتاتوری فرهمند) وجود دارد. در جامعهٔ تصویرشده گناه‌کاران به راحتی اعدام می‌شوند و آزادی‌های فردی و حریم خصوصی افراد به‌شدت توسط قوانین حکومتی پایمال می‌شوند، به نحوی که حتی صفحات نمایش در خانه‌ها از شهروندان جاسوسی می‌کنند. در این داستان مسائلی همچون اینگساک (Ingsoc)، بزه فکری، گفتارنو، دوگانه‌باوری مطرح می‌شود.
به عقیده برخی، ۱۹۸۴ دیدگاهی ضد رژیم‌های توتالیتر و ضد کمونیستی دارد. در قرار گرفتن کتاب در ژانر علمی–تخیلی بحث وجود دارد؛ اما بسیاری آن را کتابی شاخص در این سبک می‌دانند.

دانلود کتاب ۱۹۸۴ در فیدیبو

۲۴،۰۰۰+

| کتاب |

بیش از ۲۴،۰۰۰ کتاب، رمان جدید، پرطرفدار و رایگان را روی اندروید، آیفون و ویندوز دانلود و مطالعه کنید یا هدیه دهید.

۱،۵۰۰،۰۰۰+

| دانلود اپلیکیشن |

با دانلود رایگان اپلیکیشن فیدیبو روی موبایل، تبلت یا رایانه می‌‌توانید کتاب‌ها و مجلات بهترین ناشران ایرانی و بین‌المللی را قانونی بخوانید

۴۰۰+

|ناشر |

با نصب رایگان فیدیبو بر روی موبایل یا تبلت یا رایانه خود و دانلود کتاب از بهترین ناشران ایران، مطالعه را در فضای قانونی تجربه کنید.

نظرات کاربران

بهترین و تاثیر گذارترین کتابی که در عمرم خوندم
در 2 هفته پیش توسط aza...idy
توصیه میشود
در 2 هفته پیش توسط a.s...any
یکی از برترین رمان های تاریخ. بر طبق صفحه این کتاب از ویکی پدیا تاکنون بیشترین تعداد اقتباس های ادبی و نمایشی در ادبیات، نمایش، رادیو و تلویزیون و سینما از این کتاب بوده و به نظر نمی‌رسد اثر دیگری بتواند این جایگاه را تغییر دهد. ترجمه استاد صالح حسینی هم با به کار بردن اصطلاح های اندیشمندانه و قابل فهم این کتاب را برای خواننده فارسی زبان ملموس تر و اثرگذار تر کرده است.
در 1 ماه پیش توسط meh...ohi
عالی
در 2 ماه پیش توسط مجید فرهام
خودِ کتاب عالیه و ارزش خوندن داره. اون ترجمه‌ای که من خوندم (یادم نمیاد کی بود) متأسفانه سانسور زیاد داشت و برای همین من نسخه اصلی انگلیسی رو دانلود کردم و خوندم. یه جاهایی رو که با ترجمه مقایسه می‌کردم، یا سانسور شده بود یا جمله یه جوری ترجمه شده بود که مفهوم عوض می‌شد. با اینکه متن انگلیسی خیلی سخت و ثقیل بود، بازم می‌ارزید.
در 3 ماه پیش توسط par...neh