در صورتی که از فیدیبو کد هدیه دریافت کرده‌اید، اینجا را کلیک کنید.

۴,۵۰۰ تومان
3.25 $

درباره کتاب

گلی ترقی یکی از محبوب‌ترین نویسندگان ایران پس از انقلاب است که با داستان‌های خاطره‌گونه‌اش شناخته می‌شود. اگرچه شخصیت‌های اصلی داستان‌های او را زنان میانسال تشکیل می دهند اما عنصری در داستان‌های او هست که باعث می‌شود مردان و زنان در سنین مختلف خواننده رمان‌ها و داستان‌های کوتاه او باشند. او به هویت، گذشته، تهران دهه‌های پیش، خاطره‌ها و آدم‌های دیروز توجه می‌کند و داستان‌هایش را از میان روابط و حوادث واقعی و تجربه شده برمی‌گزیند. یکی از داستان‌های او توسط داریوش مهرجویی به فیلم تبدیل شد: درخت گلابی.
این کتاب شامل هفت داستان به‌هم پیوستهٔ خاطره‌گونه است که در سال ۱۳۸۱ منتشر شد. مکان و زمان وقوع داستان‌ها پاریس و تهران در اواخر دههٔ ۱۳۲۰ تا ۱۳۶۷ است.

نظرات کاربران

خاطره‌های پراکنده ترقی رو هم بخونید
در 4 هفته پیش توسط سعیده ز
دو دنیا پازلی ست از خاطرات پراکنده و وابسته ی یک ایرانی دلتنگ و تمنامند وطن و کودکی؛ پازلی که باید تا خواندن آخرین داستان (بخش) منتظر ماند تا تکمیل شود. اگر بخواهیم روانکاوانه نگاه کنیم، داستان دو دنیا داستان انسانی دردمند است که مرگ را، مهم ترین حقیقت مسلم وجود را فراموش کرده است. تنها با مواجهه با مرگ و زوال است که زندگی معنا و اهمیت خود را در ذهن او بازمی یابد. همان طور که فروید روان ما را در کشمکش دو رانه (ساءق) ی اروس (شور زندگی) و تاناتوس (مرگ) تعریف کرد. بعد از مدت ها خواندن متنی ادبی، چه شعر و چه داستان، این چنین سرشارم کرد و همانند راوی، به قدرت شگفت ادبیات و رمان برای نجات انسان ایمان آوردم.
در 1 ماه پیش توسط msh...i47
عااااااالی بود. این کتاب ثابت کرد که گلی ترقی الکی گلی ترقی نویسنده بزرگ ایرانی نشده.
در 1 ماه پیش توسط rima pak
عالی بود خصوصا وصف مکانها ادم میبرد به سالهای دور
در 8 ماه پیش توسط www...650
یکی از بهترین کتاب هایی که خوندم
در 9 ماه پیش توسط gma...h29