کتاب‌خوان فیدیبوک
فیدیبو نماینده قانونی انتشارات نگاه و بیش از ۵۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .

تاريخ سخت‌كُشی‌

نسخه الکترونیک کتاب تاريخ سخت‌كُشی‌ به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است. تنها لازم است اپلیکیشن موبایل و یا نرم افزار ویندوزی رایگان فیدیبو را نصب کنید.

درباره کتاب :

«تاریخ سخت‌کشی»، روایت بخشی از این ناملایمتهای تاریخ است، آنجا که دیکتاتوری آخرین حربه‌هایش را برای سرکوب مخالف و منتقد، به کار می‌گیرد و با حذف فیزیکی آنان، آن هم به شیوه‌‌ای که در تاریخ ثبت و در ذهن‌ها حک شود، انتقامی خونین را برای همیشه ماندگار می‌کند. شاید مایه عبرتی باشد برای دیگرانی که به دنبال مخالفت با قدرت حاکم هستند. چنین است که «بریدن اندام»، «سوزانیدن و کباب کردن»، «پاره پاره کردن»، «زنده به گور کردن»، «زیر تازیانه و چوب کشتن و خرد کردن سر با گرز»، «خفه کردن» شیوه‌هایی می‌شود برای آنانی که در ساختار قدرت بوده‌اند تا مخالفانشان را از میان بردارند و البته گاه چرخ روزگار چرخیده است و آنان که در مسند بوده‌اند، از اریکه قدرت به زیر آمده و خود دچار چنان سرنوشتی شده‌اند که روزگاری بر مخالفان روا داشته‌اند وعده‌ای دیگر ایشان را سخت کشته‌اند.
علاوه بر انواع کشتن‌ که در بالا ذکر شد، «بستن به دم اسب و بستن به درخت»، «در دیگ جوشان انداختن و در نمد پیچیدن»، «جوال‌دوز بر زبان زدن»، «در پوست خام گذاشتن؛ زیرپای پیل انداختن» فصل‌های کتاب «تاریخ سخت کشی» را تشکیل می‌دهد که عباسقلی غفاری فرد، همت کرده و آن را تألیف کرده است.

  • دسته بندی: تاریخ ، زندگی‌نامه
  • ناشر: انتشارات نگاه - تاریخ نشر:
  • زبان: فارسی
  • حجم فایل : 2.97 مگابایت - تعداد صفحات : ۳۴۴ صفحه
  • شابک:

دانلود کتاب تاريخ سخت‌كُشی‌ در فیدیبو

۲۵،۰۰۰+

| کتاب |

بیش از ۲۵،۰۰۰ کتاب، رمان جدید، پرطرفدار و رایگان را روی اندروید، آیفون و ویندوز دانلود و مطالعه کنید یا هدیه دهید.

۱،۵۰۰،۰۰۰+

| دانلود اپلیکیشن |

با دانلود رایگان اپلیکیشن فیدیبو روی موبایل، تبلت یا رایانه می‌‌توانید کتاب‌ها و مجلات بهترین ناشران ایرانی و بین‌المللی را قانونی بخوانید

۵۰۰+

|ناشر |

با نصب رایگان فیدیبو بر روی موبایل یا تبلت یا رایانه خود و دانلود کتاب از بهترین ناشران ایران، مطالعه را در فضای قانونی تجربه کنید.

نظرات کاربران

کتابی بود که طی 4 روز تمومش کردم، خیلی لذت بردم! البته از کتاب لذت بردم نه شکنجه هایی که توضیح داده بود! خیلی کتاب جذابی هست که به نظرم میتونست خیلی منسجم تر بشه . توضیح در مورد اشخاص خوب بود ولی بعضی وقت ها خیلی موضوع هایی که واقعا ارتباطی نداشت توضیح داده شده بود و از انسجام کتاب خیلی کم کرده بود ضمنا بعضی لغات خیلی سخت دیدم که حتی از واژه یاب هم نتونستم پیدا بکنم، خلاصه چند هفته درگیر کتاب بودم ولی لذت بخش بود میتونست لذت بخش تر هم باشه . قسمت مورد علاقه من کشتن بابک و منصور حلاج بود جالب ترین قسمت در پوست گاو کردن بود و ترسناک ترین قسمت چیگ بین ها بود واقعا وحشتناک بود . ای کاش حتی یکی از این موضوعات تبدیل به یک فیلم درست و حسابی میشد . وحشتناک ترین قسمت کتاب روش پر کردن دهان و سوراخ های گوش و بینی با پنبه که در تخصص استاد معتضد خلیفه عباسی بود !! گفت آن یار کزو گشت ســَـرِ دار بلندجرمش این بود که اسرار هویدا میکرد
در 3 سال پیش توسط Pou...any
سخته ریت کردن یا ریویو کردن این کتاب، بدون این که بتونی هستی کتاب رو به عنوان یک شیء از موضوعش جدا کنی. کتاب عجیبیه. وقتی بازش می‌کنی انگار صدای زنجیر و ابزار شکنجه رو که به هم می‌خورن، صدای ناله‌های محکومان، و صدای فریاد دژخیمان رو می‌شنوی. با اون جلد قرمزش یه هیبت شیطانی داره. و اساسا خوندنش و نگه داشتنش یه کار کاملا مازوخیستیه. البته کتاب برخلاف اسمش تاریخِ هیچ چیز نیست. روایت‌های پراکنده از نمونه‌های مختلف شکنجه و قتل در اعصار مختلفه، بدون این که این‌ها رو به هم و به زمینه‌ی تاریخی اجتماعی‌شون ربط منطقی بده.
در 3 سال پیش توسط nar...nli