در صورتی که از فیدیبو کد هدیه دریافت کرده‌اید، اینجا را کلیک کنید.

۱۶,۸۰۰ تومان
9.40 $

درباره کتاب

آدولف هیتلر بی‌شک یکی از مشهورترین و جذاب‌ترین شخصیت‌های تاریخ است. همه وحشت و تلخی که پشت این نام بزرگ پنهان شده نه تنها از جذابیت و شهرتش نکاسته که هم‌چنان نسلهای جدید را به دانستن درباره زندگی و عقاید او جلب می‌کند. هیلتر یکی از بهترین مثال‌ها برای شخصیت‌ کاریزماتیک در طول تاریخ است.
کتاب نبرد من حاصل پنج سال حبس ِ هیتلر در ۱۹۲۳، به جرم شرکت در «کودتای آبجو فروشی مونیخ» است. او در این کتاب اندیشه‌های سیاسی و ناسیونال سوسالیسم را به خوبی شرح داده است. نبرد من، کتاب مقدس حزب نازی شناخته می‌شد و در مدت کوتاهی با بیش از ۱۰ میلیون نسخه در آلمان منتشر شد. دولت آلمان در آن سال‌ها تجدید چاپ این کتاب را ممنوع اعلام کرده بود، برای همین نسخه‌های جدید کتاب به سرعت منتشر و در اختیار همگان قرار می‌گرفت.
اما در سال‌های بعد پس از جنگ جهانی، این کتاب سرنوشت تازه‌ای پیدا کرد و دیگر در آلمان تجدید چاپ نشد، البته دلیل اصلی آن مخالفت وزارت دارایی ایالت بایرن بود که امتیاز نشر آن را در اختیار داشته است. این کتاب به بسیاری از زبان‌های دنیا ترجمه و در بازارهای مختلف فروش قابل توجهی داشته است. در ایران نیز ترجمه عنایت الله شکیباپور تا کنون هجده بار تجدید چاپ شده است.
در روزهای پایانی جنگ جهانی دوم و خودکشی هیتلر تمام دارایی‌های وی از جمله حقوق معنوی آثارش به ایالت باواریا تعلق گرفت. طبق قوانین ایالتی و با تأیید دولت فدرال آلمان، بازنشر این کتاب به مدت ۷۰ سال ممنوع اعلام شد. این مهلت در سال ۲۰۱۵ به پایان رسید، رسانه‌های جمعی در ماه ژانویه سال ۲۰۱۴ گزارش دادند که متن کتاب هیتلر در میان کتاب‌های الکترونیکی «آمازون» در مقوله «کتاب‌ها و متون سیاسی» بالاترین مقام فروش را داشته است.

نظرات کاربران

به نظر من نوشته های مردمان بزرگی همچو ادولف هیتلر حتی با ترجمه ی غیر عالی هم ارزش خوندن داره.
در 3 هفته پیش توسط set...nam
این کتاب در چه موردی هستش؟!؟!
در 4 ماه پیش توسط hap...our
دوستان مترجم بد نیست و یا بد ترجمه نشده. دلیل اینکه این کتاب ویراست نشده این هستش که خود هیتلر اجازه دخل و تصرف و حتی حروف چینی رو نداده و خواسته تماما هرچی رو که هرطوری بیان کرده در کتاب درج بشه. برای همین مترجم هم به پاس احترام، ویراست انجام نداده و هرچی بوده رو به شکلی که تو کتاب درج شده، ترجمه کرده...
در 4 ماه پیش توسط hos...ksr
کتابی خوب با ترجمه ای بد
در 5 ماه پیش توسط Sali Azizian
چند صفحه ای تا حالا خوندم مترجم خیلی ضعیفه آدم خسته میشه با یه ترجمه خوب میتونست آدمو جذب کنه ولی میخوام بخونمش
در 5 ماه پیش توسط تورج حاجی آقایی